Borsaya giriyorum ücretsiz en iyi borsa takip programı hangisidir?

Başlatan zamzam23, 01 Ağustos 2011, 14:04:47

zamzam23

hisse seneterini ücretsiz takip edebıecegım internet uzerınden calısan en iyi ücretsiz borsa takip programı hangısıdır? bu konuda tecrübesi olan varmıdır?

t2

Yoktur. mümkünse borsaya da girme. batarsın. Forumlarda takılan,baskıdevre çizen,  bir arkadaşın riske atabilecek bolca parası olduğunu sanmıyorum  yüzden girme dedim.

remzi

Garanti bankasından interaktif hesap açtır. Borsadan hisse senedi alıp satıcam dersin. yaklaşık 20 sayfalık bir evrak imzalatacaklar sana. Daha sonra internetten hesabına girince garantinin ücretsiz E-trader programı var. oradan takip edebilirsin. fiyatları anlık görebilirsin.

Batarsın matarsın olayıda hikaye. Piyasayı iyi takip etmen gerekir. Mümkünse ilk100 hisseden al. çok fazla zararın olmaz. çok fazla karında olmaz. Önemli olan piyasayı iyi analiz edebilmek. Ve gireceksende çok ufak paralarla hisse senedi al.
Kredi ile borç ile hisse senedi alma.

Hayırlı olsun...

z

Gecen yil dovizde saatler icinde inis cikislar yasaniyordu. Bir miktar dovizi yukseliste bozdurup inislerde geri alarak kar yapmayi dusuncemi uygulamaya sokmaya calistim.

Ne zaman internet uzerinden doviz bozdurmaya kalksam uzgunuz internet bankaciligi gecici olarak devre disidir seklinde mesaj aliyordum.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

remzi

Alıntı yapılan: bunalmis - 01 Ağustos 2011, 14:35:54
Gecen yil dovizde saatler icinde inis cikislar yasaniyordu. Bir miktar dovizi yukseliste bozdurup inislerde geri alarak kar yapmayi dusuncemi uygulamaya sokmaya calistim.

Ne zaman internet uzerinden doviz bozdurmaya kalksam uzgunuz internet bankaciligi gecici olarak devre disidir seklinde mesaj aliyordum.

Sizin yönteminiz içinde forex var. Ama bu borsadanda tehlikeli.

zamzam23

Alıntı yapılan: remzi - 01 Ağustos 2011, 14:15:40
Garanti bankasından interaktif hesap açtır. Borsadan hisse senedi alıp satıcam dersin. yaklaşık 20 sayfalık bir evrak imzalatacaklar sana. Daha sonra internetten hesabına girince garantinin ücretsiz E-trader programı var. oradan takip edebilirsin. fiyatları anlık görebilirsin.

Batarsın matarsın olayıda hikaye. Piyasayı iyi takip etmen gerekir. Mümkünse ilk100 hisseden al. çok fazla zararın olmaz. çok fazla karında olmaz. Önemli olan piyasayı iyi analiz edebilmek. Ve gireceksende çok ufak paralarla hisse senedi al.
Kredi ile borç ile hisse senedi alma.

Hayırlı olsun...
peki çok sağol.
Alıntı yapılan: t2 - 01 Ağustos 2011, 14:06:46
Yoktur. mümkünse borsaya da girme. batarsın. Forumlarda takılan,baskıdevre çizen,  bir arkadaşın riske atabilecek bolca parası olduğunu sanmıyorum  yüzden girme dedim.
hem param olmadıgını dusunuyorsun hem girme batarsın dıyorsun :)

OG

Amaç, degeri korumak ve kazanmak ise ALTIN.

Altın, olması gereken gerçek değerinden (usd gibi karşılıksız basılmış kağıt karşısında) 16 kat daha değersiz.

USD bir şekilde çöküşe geçerse, ki bütün dünya ülkeleri elele verip zorlama ile usd yi tutuyorlar, ALTIN füze gibi çıkacak.

Uzun vadede USD nin çöküşü kaçınılmaz, çünkü gerçek değerinin 16 kat üstünde bir değere sahip. Problem şu ki, geçmişte, karşısında güç olmadığından rezerv para olmuş. Sırf Çin'in USD rezervi 3 trilyon dolardan fazla (bizdeki 90 küsür milyar dolar ile kıyaslayın). USD denen kağıt göçerse ne yapar bu ülkeler. Yani ciddi bir zorla yerinde tutuş var.

Bu sebeple ülkeler artık kendi parası ile dış ticaret yapmanın yollarını yapıyorlar. Her ülke kendi parasını kullanmak için gayret ediyor. Bu işe ilk kalkışanların tepesine binmişti USA. Euro birliği de aynı sebeplerle doğdu, USA'nın uydurma değerdeki USD'sine karşı azcık daha güçlü oluruz, azcık daha söz sahibi oluruz diye doğdu. USD emisyonu karşısında diğer paraların hacmi çok çok çok çok az, bu güne kadar karşılıksız basmışlar USD yi (kağıt parçasını) degerini düşürmeden pazarlamışlar dünya devletlerine.

Senet Borsası da maalasef yatırım işi değil, başka tip dönen alavare dalavere.

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Gökhan BEKEN

Sakın, alın teri olmayan kazançtan bereket beklemeyin.
Ben müzikten bile kazandığım paralardan bir zerre bereket görmedim ki onda bile alın teri var.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

zamzam23

Alıntı yapılan: meftun - 01 Ağustos 2011, 15:58:40
Ben müzikten bile kazandığım paralardan bir zerre bereket görmedim ki onda bile alın teri var.
Besmelesiz vurduysan def e üflediysen ney e, normaldir.

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: zamzam23 - 01 Ağustos 2011, 16:38:16
Son derece haklısınız.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

fatihkuzucu

Büyüklerin küçükleri harcaması üzerine kurulu bir sistem. Alıp 3-5 ay sonra yada 1 yıl sonra kafandaki kar noktasına gelip satabielcek kadar sabır edebilecek bir kişiligin varsa sorun çıkmaz.
Ama kumar tarzı bir bağımlılıgı var borsanın. Sürekli takip etme, ne kadar kazandım hesaplarına girme gibi bir bağımlılık. o kazanmış ondanmı alsaydım, bu çıkacakmış, şunu uçuracaklarmış gibi şeylere dadanma ihtimalin varsa, büyük balık gelip alır kücük balıkların ellerindekini. Bu hep böyle olmuştur.
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

remzi

Alıntı yapılan: meftun - 01 Ağustos 2011, 17:47:09
Alıntı yapılan: zamzam23 - 01 Ağustos 2011, 16:38:16
Son derece haklısınız.

Katılmıyorum...
Elinde birikmiş paran vardır. bu parayla gidip bir fabrikaya ortak olmanın kötü bir yanını göremiyorum...
Bu haydan gelmiş para değil.

OG

Alıntı YapElinde birikmiş paran vardır. bu parayla gidip bir fabrikaya ortak olmanın kötü bir yanını göremiyorum..
Bu düşünce, ekonomiye kazanım adına harika bir düşünce.

Ama maalasef borsa, sirk gibi çalışıyor.

Ama bu işler boşluk kaldırmaz. Alternatifler çıkacaktır.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

remzi

Alıntı yapılan: OG - 01 Ağustos 2011, 18:11:38
Alıntı YapElinde birikmiş paran vardır. bu parayla gidip bir fabrikaya ortak olmanın kötü bir yanını göremiyorum..

Ustam borsada bazı hisseler sirk gibidir. Bazıları ise taş gibi hissedir. Çoğu hissenin %10 eksi yaptığı bir günde hiç eksiye inmeyen hisse biliyorum. Onun için hisse seçimi önemli sen gidipte çok kar alıcam derken çok büyük zarara girebilirsin.
Bizide zamanında çok yanlış bildirdiler borsayı. Hepsi kulakdan dolma bilgiler. yok girme kaybersin . yok şöyle olur yok böyle olur. Türkiye borsası kötü birşey olsa dünyada kazandıran 4. borsa olmaz ve %62'si yabancıların sermayesi olmazdı...
İyi düşünüp iyi analiz etmek gerekir. Önemli olan hisse seçimi. Onun içinde aracı kutumlar var yatırım tavsiyesi veren onlara danışmak gerekiyor...

Sepiroth

Alıntı yapılan: remzi - 01 Ağustos 2011, 18:30:04
Alıntı yapılan: OG - 01 Ağustos 2011, 18:11:38

Ustam borsada bazı hisseler sirk gibidir. Bazıları ise taş gibi hissedir. Çoğu hissenin %10 eksi yaptığı bir günde hiç eksiye inmeyen hisse biliyorum. Onun için hisse seçimi önemli sen gidipte çok kar alıcam derken çok büyük zarara girebilirsin.
Bizide zamanında çok yanlış bildirdiler borsayı. Hepsi kulakdan dolma bilgiler. yok girme kaybersin . yok şöyle olur yok böyle olur. Türkiye borsası kötü birşey olsa dünyada kazandıran 4. borsa olmaz ve %62'si yabancıların sermayesi olmazdı...
İyi düşünüp iyi analiz etmek gerekir. Önemli olan hisse seçimi. Onun içinde aracı kutumlar var yatırım tavsiyesi veren onlara danışmak gerekiyor...

borsamizin, daha dogrusu sirketlerin diyelim (artik neyse tabiri) %62 yabancilarin elinde olmasi bence iyi bisey olmaktan ote acinasi bi durum sanki :s
Either you feel it, or not...