FT2232 Windows 7 sorunu

Başlatan Erhan YILMAZ, 03 Ağustos 2011, 19:51:55

Erhan YILMAZ

Kullandığım stellaris kit üzerinde seri port dönüştürücü olarak ft2232 var ama ne yaptıysam win 7de sürücüsünü yüklemedim. İnternet üzerinden kendi sürücüsünü de yükledim nafile. Kendi otomatik sürücü yükleme/kaldırma v.s tüm programlarını denedim ama sonuç menfi. En son kafayı yemek üzereydim forumda birilerine sorayım dedim. FTDI ürünlerini win 7de çalıştırmayı başaran var mı? launch pad kit üzerinde texasın dönüştürücüsü var onda sorun çıkmıyor ama FTDI aygıtları tanıtamıyorum. Çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok makbule geçer.

fatihinanc

Ben çalıştırmıştım Win7'de. Sen sitesindeki hangi driverları indirdin. FTDI'ın sitesi biraz karışık...
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Erhan YILMAZ

http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm buradaki 64 bit için olanı indirdim. Şimdide Tinin sitesindeki sürücüleri deniyorum ama umut yok.

fatihinanc

Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Erhan YILMAZ

Sonuç aynı "windows usb serial port aygıtınızı yükleyemedi" Bunu sürücü sorunu olduğunu sanmıyorum. Windows7 de var bi kıllık ama anlayamadım.

t2

Varsa kaspersky vs, antivirüsü kapatıp yükleyin. FTDI bu işi iyi yapıyor. yapmıştır. çalışır. 32 bit 64 bit fark etmez. çalışır

Erhan YILMAZ

Herhangi bir virüs programı yok hocam.

t2

Cihazı takmadan kurulum yapalım. VCP yerine DXX driver kuralım. bir ara bunlar birleşikti. sonradan ayırmış olabilirler. vcp seriport DXX direk driver.

aslan_korhan

FT232'yi Win7 Ultimate 64bit otomatik olarak algılayıp çalıştı bende...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: t2 - 03 Ağustos 2011, 21:09:52
Cihazı takmadan kurulum yapalım. VCP yerine DXX driver kuralım. bir ara bunlar birleşikti. sonradan ayırmış olabilirler. vcp seriport DXX direk driver.

Hocam dediğiniz işlemi yaptım fakat sonuç aynı.

t2

usb portu, kablosu  veya cihaz arızalı olabilir

Erhan YILMAZ

Hocam şimdi denedim ikisini de sonuç aynı. İşletim sisteminde sorun var diye düşünüyorum. Güncelleştirmeler kaplıydı tekrar açtım. Yeni güncelleştirmeleri yüklesin bide öyle deneyeyim. İlginiz için teşekkürler.

fatihinanc

Sürücülerde sorun yok da driverlaru yüklerken uygun dizini seçmek gerekebiliyor bazen. Ona dikkat Erhan'ım... ;)

iyildirim

FTDI'nin sitesinde hatalı sürücüleri kaldırmak için bir tool vardı.

Sorun devam ederse, önce eski sürücü kurulumları kaldırıp daha sonra sürücüyü yüklemeyi deneyin.

Erhan YILMAZ

Seçmediğim dizin kalmadı. Bi ara bilgisayarımdan bile şüphe ettim amdmi intelmi diye :)