FT2232 Windows 7 sorunu

Başlatan Erhan YILMAZ, 03 Ağustos 2011, 19:51:55

dnacikaya

merhaba erhan hocam, mesajlarınız dikkatimi çekti cevap yazmadan duramazdım :) buna benzer bir problemle bende karşılaşmıştım. sorun pic18f2550 ile usb bağlantısındaydı. windows7 ultimate bir makina sürekli bilinmeyen donanım uyarısı veriyordu. denemediğimiz şey kalmamıştı ama nafile sorun düzelmedi. başka makinalarda çalışan devre problemli makinada bir türlü çalışmıyordu. sorunun çözümü çok kolaymış ama zor bulduk. PCI TO USB kartla bağlantı kurduğumuzda donanım tanındı ve sürücüler yüklendi. ama sorunun çözümünü bulamadık ve bu şekilde kurtardık.

windows7 sürümü nedir ve başka makinalarda çalışıyormu kart bunu denedinizmi.

Erhan YILMAZ

Başka makina da denemedim. Windows 7 home basic sürüm

t2

başka makinede deneyip en azından cihaz sağlammı ondan emin olmak lazım. Bunun içinde eprom var. bir şekilde vendor id  product id silindiyse sürücü yüklenemez. silinmediyse sadece değiştiyse yine olmaz. sahte sürücü yapıp onu yüklemeniz gerekir.

Kötü amaçlı bazı yazılımlar, bağladığınz cihaızn hafızasını epromunu bu şekilde gizlice değiştirebiilir. çalışan cihaz çalışmaz olur. tabi öncelikle en az 1 defa sürücü yüklenmiş ve çalışmışolması lazım. belkibaşka makinede çalışmış orada epromu silinmiş olabilir.

Erhan YILMAZ

Hocam xp kurulu bi makine var onda denerim. Ama cihaz sağlam. Şöyle söylim bendeki kit stellaris eks-lm3s811 diye geçiyor. Kit üzerinde ft2232 çift seri portlu entegre var. Karta program atıp debug yapabiliyorum ama sanal seri port özelliğini kullanamıyorum sadece.