İnternete bağlı bilgisayarı uzaktan kullanmak

Başlatan bunalmis, 08 Ağustos 2011, 13:33:01

z

İşyerine geldiğimde evdeki bilgisayardaki bazı dosyalarımı yanımda getirmediğimi farkediyorum.

Evdeki bilgisayarımı açık tutsam işyerinden buna erişip dosya transferini nasıl yaparım?

Güvenliği nasıl sağlarım?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

bymrz

Mucit23

TeamViewer

Bu programın yanı sıra birde Radmin(Viewer,Server) programı vardı. Ev içerisinde kullanıyordum ama şimdi galiba ücretli olmuş Önceden ücretsizdi.

JKramer

Açık kaynak kodlu, uzun zamandır kullanıyorum:

http://www.uvnc.com/

Doğrudan masaüstüne bağlanıyorsunuz. İsterseniz yukarıda dosya transfer butonu var:
[IMG]http://i.imgur.com/vudINl.jpg[/img]

Sepiroth

Remote Desktop icin kesinlikle Teamviewer.
Ancak ben kullanim kolayligi olmasi acisindan Dropbox kullaniyorum. Dropbox remote desktop programi degil, fakat online depolama+erisim acisindan Teamviewerdan daha iyi.
Ben soyle kullaniyorum, Onemli olarak nitelendirdigim veya surekli ustunde calistigim/calisacagim dosyalari Dropbox klasoru altinda tutuyorum. Boylece ben eve gelene kadar guncelliyor makine dosyalari (senkronize ediyor). Hatta telefonuma da kurdum, acil bir dosya ile ilgili bir bilgi istendiginde 2dk icinde erisebiliyorum dosyaya.
Either you feel it, or not...

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

eistain_54

Alıntı yapılan: Sepiroth - 08 Ağustos 2011, 13:55:48
Hatta telefonuma da kurdum, acil bir dosya ile ilgili bir bilgi istendiginde 2dk icinde erisebiliyorum dosyaya.

telefonunuzun markası ve modeli nedir acaba?
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

iyildirim

Teamviewer'i destek işlerinde arkadaşlar uzun süredir ücretli sürümünü kullanıyorlar.

Benim içinse direkt karşı makinaya bağlanma ve veri güvenliği gibi bir gereklilik var.
Bu yüzden ben VPN kullanmayı tercih ediyorum. Bunun için karşı makinada gelen çağriları için VPN kuruyorum. Güvenlik için de IP'leri sabit kullandırıyoruz. Modemlerin üzerinde de firewall var. Ancak bir kaç belirlenmiş IP'den gelen paketleri içeriye geçiriyor.

Dosya paylaşımı nın dışında, remote desktop da gerekiyorsa bunu local IP üzerinden uzak masaüstü, veya remoteAdmin gibi şeylerle sağlıyorum. VPN olduğu için de açık internet de gelen giden paketler güvenli olmuş oluyor.

subram

dropbox için önemli uyarı; dropbox'a yüklediğiniz tüm dosyların kullanım hakkını dropbox'a vermiş oluyorsunuz. çok önemli veya kişisel dosyaları yüklememekte fayda var
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

Sepiroth

@bunalmis, guvenlik konusunda su gune kadar hic bir sikinti yasamadim. ama tabiki de genel guvenlik kurallarina uymak lazim, yoksa askeri standartlarda yuksek derecede guvenligi saglamak her baba yigidin harci degil:) ben sahsen kolaycana bulunamayacak sifreler tercih ediyorum (icerisinde alfanumerik disinda bosluk dahi var:) ). Ama bunun disinda daha bugune kadar Dropbox'un serverlari ele gecirmis/gecirmeye calismis herhangi bir kisi goremedim.

@eistain_54, telefonum HTC Nexus One + Sensation. Muhtemelen birini satip HTC EVO alacagim:P

bymrz

Alıntı yapılan: Sepiroth - 08 Ağustos 2011, 14:39:04
@eistain_54, telefonum HTC Nexus One + Sensation. Muhtemelen birini satip HTC EVO alacagim:P

EVO 4 'ten bahsediyorsan ve Türkiyede yaşıyorsan o iş biraz zor  :)

Sepiroth

Alıntı yapılan: alone_lover - 08 Ağustos 2011, 16:43:37
Alıntı yapılan: Sepiroth - 08 Ağustos 2011, 14:39:04

EVO 4 'ten bahsediyorsan ve Türkiyede yaşıyorsan o iş biraz zor  :)

yok ne 4u, anca 3D:)