C#'tan Pic'e SAyı gönderme.

Başlatan since1990, 17 Ağustos 2011, 22:08:04

since1990

Arkadaşlar daha önceden pice hazır yazılmış programlardan sayı gönderip LCD Elrandan görüntüledim. Şimdi 1 adım öteye gitmek istiyorum. Çok basit bir program yazdım.
Alıntı Yap
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            Port.Open();
            Port.WriteLine(veri);
            Port.Close();
        }

private void textBox1_TextChanged(object sender, EventArgs e)
        {
            veri = Convert.ToString(textBox1);
        }
Olay şu textbox'a yazdığım sayıyı pic'e gönderecek. Ama writeline kısmına integer giremiyorum sadece String girilebiliyor. Pic'e düsgün bir şekilde nasıl integer sayı gönderebilirim?
Teşekükürler.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

LukeSkywalker

serialPort1.Write(new byte[] { 0xaa, 0xaa, 0xaa, 0xaa, 0xaa, 0xab, 0xcd, 0xdb, 0x0f }, 0, 9);

hex olarak bu şekilde gönderebilirsiniz. 0 hangi elemandan başlanacağını 9 ise gönderilecek eleman sayısını belirtir.

drmp

normalde bu dediğin işleme tip değişimi  olarak bilinir  integeri stringe çevir 

c bilgim olmadığı için yardımcı olamayacağım ...

kudretuzuner

Merhaba
C# bilmiyorum ama VB.Net ile yapılmış basit bir çalışmamı vereyim.Fikir vermesi bakımından işinize yarayacaktır.Paketlerin integır veya strink olarak yollanması önemli değildir.ASCII kodu  geçerlidir."1" rakkamı Desimal 49 olarak HEX'31' olarak oktal 61 olarak veya binary B'00110001' olarak   "A" ise HEX'41' olarak yollanır.
https://rapidshare.com/files/1735863730/ANTRAK.rar
http://www.table-ascii.com/
Amatör

barisertekin

veri = Convert.ToString(textBox1); satırı hatalı

int veri = Convert.ToInt32(textBox1.Text);

textBox1 Control türünden bir nesnedir. Onu Convert edemezsin. Ancak Text özelliğini convert edebilirsin.

Bir kaç tip çevrimi örneği:

string ABC =  "5";
int XYZ = Convert.ToInt32(ABC);
---------
int ABC = 5;
string XYZ = ABC.ToString();