imaj programı önerisi

Başlatan subram, 21 Ağustos 2011, 00:43:09

subram

arkadaşlar merhaba
pcye format atacam. formattan sonra imaj programı ile yedekleme yapmak istiyorum. kullandığınız yada önerbileceğiniz bir imaj programı var mı?

http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

muhittin_kaplan

LukeSkywalker

RcALTIN

ben eski alışkanlıktan dolayı ghost kullanıyorum. her formatlama ihtiyacım olduğunda aldığım yedeği yüklemektense temiz kurulum yapıyorum o ayrı, bir nevi boşuna alıyorum...
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

FİRE BİRD

En gelişmişi Acronis sayesinde formatı unuttum.5 yıldır kullanıyorum çok memnunum........
Güncellemeleri açık tutarak yedeği tazeliyorum  ::)

mozkan87

Acronis true image iyidir. Hele birde Western Digital marka HDD niz varsa WD edition var ücretsiz ben onu kullanıyorum memnunum. Ama RcALTIN'ın dediği gibi bende aldığım yedekleri kullanmıyorum. Sürücü güncelleştirmesi falan derken yeniden kurmak işime geliyor. Aşağıdaki linkten ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
http://support.wdc.com/product/downloaddetail.asp?swid=119

Gökhan BEKEN

Bende "acronis true image" kullanıyorum. Office, proteus, visual studio, antivirus, internet tarayıcıları, ccs c, winamp, video kodekleri, windows için gerekli ayarlar, driverler, msn, adobe reader, php web sunucusu wamp, win rar, pickit 2, gibi programları kurmak için tek tek uğraşsam 1 haftada bitiremem. Ki 3-4 ayda bir sistemi yeniden yükleyen biriyim. Çekilir çile değil. En iyisi yedek yüklemek. 5-6 sene önce ghost ile yedek alayım derken hdd de ne var ne yok yanlışlıkla silmiştim. Geçen seneden beri acronis kullanıyorum keyfime diyecek yok. Ufak bir pürüz var oda sistem yedeği yüklemek istediğim zaman gösterge hiç ilerlemiyor, bende bot yükleme cd si hazırladım yedekleri yüklemek için bilgisayarı o cd ile başlatıyorum sonra hdd den d sürücüsünden gösterdiğim yedeği c sürücüsüne yüklüyorum. 10 dakika bile sürmüyor.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

birkan

Ben norton, winimage de kullandim ama acronis true image iyidir.

coco

Arkadaşlar bu image dosyasını cd üzerine yazdırıp başlangıç cd ile mi yapılıyor?Tam anlayamadım format olayının ve diğer programların hızlı yüklenilmesinden bahsedilmiş... nedir?

Klein

Win 7'nin  dahili yedekleme modülü imaj alıyor.

FİRE BİRD

Alıntı yapılan: coco - 21 Ağustos 2011, 09:58:17
Arkadaşlar bu image dosyasını cd üzerine yazdırıp başlangıç cd ile mi yapılıyor?Tam anlayamadım format olayının ve diğer programların hızlı yüklenilmesinden bahsedilmiş... nedir?

Bu olay format değil yedeği geri yükleme ve yedek alma olayıdır.
İster boot cd ile ister onsuz geri yükleme yapılır.
Yedeğinin büyüklüğüne göre 5-10 dk arası yedek (imaj dosyası) geri yüklenir.
Asla yedeği işletim sisteminin bulunduğu yere koymayın.

İsterseniz çeşitli varyasyonlarda  pek çok yedek alıp istediğinize dönebilirsiniz.
Örnek = Win7 li , Vistalı , XP li, az program kurulmuş , çok program kurulmuş vs...

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.