Eski Versiyona Yeni Repository Mümkün mü?

Başlatan Tagli, 25 Ağustos 2011, 16:59:33

Tagli

Yeni versiyonunda (11.04) wireless sürücüsünü tanıtmayı başaramadığım için Xubuntu'nun eski LTS sürümü olan 10.04'ü kullanıyorum. Ancak "Software Center"daki paketler hep eski versiyon. Arada sırada genel güncellemeler yayınlanıyor ama buradaki çoğu paketin yeni versiyonları varsayılan olarak ekli bulunan 10.04 repo'suna girmiyor. Benim Software Center'a 11.04'ün repo'larını tanıtıp oradaki programları kullanmam mümkün mü? Evet ise bu repo'ların adreslerini nerede bulabilirim?

Gerçi sonradan farkettim ki wireless sürücüsü sorununu tek bir paket yükleyerek çözebilirmişim ama şimdi tekrardan 11.04 kurmaya üşeniyorum. Zaten 11.10'da fazla zaman kalmadı.
Gökçe Tağlıoğlu

Kadir Can(16F84)

Bu işlem Debian'da çok kullanılıyor ama Ubuntu için verimli olacağını zannetmiyorum.
Sisteme 11.04 depolarını ekleyebiliriz.Arkasından güncelleme aldığımızda bütün paketler 11.04 depolarındaki sürüme güncellenmiş olur ama bunun 11.04 temiz kurulumdan farkı olacağını düşünmüyorum.Hatta güncelleme daha uzun sürer.
Yine de isterseniz 11.04 depolarını ekleyip deneyebilirsiniz.

muuzoo

backport depoları olması lazım. Sanırım istediğiniz şey o şekilde olabilir. Ubuntu backports şeklinde google üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...