Airties 6271 'de Kullanılamayan Özellikler

Başlatan dijital74, 28 Ağustos 2011, 19:13:10

dijital74

Airties 6271 modemim var. Web sayfasında tanıtılan özelliklerin çoğu kullanılamıyor. Ben Airties'ın sayfasında dolu dolu tanıttığı modemin aslında içi boş bir kutu olduğunu ve Airties'ın müşterilerini aldattığını düşünüyorum.

Ürünümde voip portu var kullanamıyorum. Üzerinde setup butonu var çalışmıyor. Dahili usb portu var çalışmıyor.Bu porttan 3g usb modem bağlanabiliyormuş benim modemin yönetim ekranında bunun için herhangi bir ayar yok. Bu usb portunun host özelliğini de kullanamıyorum. Yani yazıcı, harici harddisk ve sair aygıtları da bağladığımda herhangi bir tepki alamadım. Ben Biri.net müşterisi değilim modemi ikinci el aldım. Kilitlenmiş voip özelliğini kullanamamak beni çok üzüyor. Buna kullanılamayan diğer özellikler de eklenince ürün web sayfasında tanıtılan o kadar teknik özelliğin aslında işlemediğini ve Airties'ın müşterilerini aldattığınızı düşünüyorum.

Bu konuda Airties'a iki kez mail attım. Her iki mailde de özetle, Biri.net ile anlaşmada oldukları için onlar izin vermeden Voip kısmını açamayacaklarını, 3g özelliğinin sadece Superonline modelinde olduğunu falan söylediler.

3 yıldır bu modemi üretiyorlar.1 yıldan uzun bir zamandır Air 6271 modeli için firmwire güncellemesi yayınlamıyorlar. Air 6271 kullanıcılarını resmen unuttular. Onların bu ilgisizliği yüzünden modemimi çöpe mi atayım ? Bu sorunuma bir çözüm getirilmezse ben bu meseleyi internette her türlü şikayet platformunda dile getirmeye ve ayrıca tüketici hakem heyetine bildirmeye karar verdim...

Bu konuda düşüncesi ve fikri bulunan herkesi buraya yazmaya davet ediyorum.

FEHMİ_ASM

Merhaba. Ben de Airties RT204 kullanıcısıyım. Zaman zaman modeme reset atmak zorunda kalıyorum. Faturadan dolayı (iki fatura) ödemediğim için net'imi tamamen kapatmışlardı. Bununla kalmayıp yerel santraldeki net bağlantı noktamı pasif bir porta aktarmışlar ve hem telefon arıza ekibini hem de taşeron firma operatörlerini ayrı ayrı takip etmek zorunda kalmıştım. Bu durum aynı şekilde iki kez başıma geldi ve taşeron firmanın görevini neredeyse telefon arıza üzerine almıştı.
  Yani anlayacağınız Biri.net'ten pek hayır yok.
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai