PİC ile Ev Sineması Sistemi

Başlatan sonmex, 09 Haziran 2004, 17:39:01

sonmex

ya tabiki bilgisaydan kontrol daha kolay...
ama ben sinema sistemi istiyorum buna DVD, VCD vb. üniteler bağlıyacağım için bu işe baş koydum...

Ersin

en iyisi git hazirini al  :D
front rear kontrolu sanirim ONKYO av recieverlarda var
yani yapmaya kalksan nerden baksan hazir alacaginin
yarisi kadar para harcayacan , ayrica zaman ve sonuc olarak
iyi bir netice alabilecekmisin o da kesin değil
eve yapacaksan degmez ama uretmeye dusunuyorsan baska :D

sonmex

ya benim maksadım birşeyler yaratabilmek... tabiki piyasada var çok güzelleri hatta mükemmelleri ama dediğim gibi amaç birşyler yaratabilmek

Ersin

Zamanin ve paran varsa no problem  :D
Para bir tarafa, ben daha once cok zaman
kaybettim bunlarla(asagida yazdiklarimin)
ve sonucta gidip hazirini aldim.

Distortion :BOSS-MT-2,DOD-FX-56, elo elktronik
delay: digital delay (CVDM) , analog delay MNxxx serisi , flanger tda1022 li eloelktronik
compressor/limiter-ibanez,phaser,audio enhaincer,parametrik equilizer,mosfetli preanfi ve anfi ve bir suru anfi v.s.

sonmex

ya esasında haklısın zaman... tabiki piyasada mükemmelleri var ama insanın kendisi için birşeyler yaratması ve uğraş vermesi ardın da ben yaptım demesi çok ayrı bir şey... neyse board yazı yzan herkese çok tekekür ediyorum...
Ayrıca "alayli" arkadaşıma desteklerinden ötürü spnsuz teşekkür

cozturk

MN3009 ile analog delay yapmıştım. acayip kıl ve tüy bir işti. sinyal genliği çok düşük olduğundan parazite karşı çok duyarlıydı. Hatta yaylı eko filanda yaptım. Tabi hazır bobini varmış bilmiyordum. hoparlörün göbeğine yayın bir ucunu baliyle yapıştırıp... ooof ooof...

Hocam illa yapacaksan farklı bişeyler daha katsan diyorum. yani hazırı olmayan bişey? bir de insan kulağının %1lik THDyi bile algılamadığını okumuştum. %001ler filan accayip boş kalıyor. Skopta görünen 30KHz Kare dalga testi de boş. hoparlör sesi sinüs olarak veriyor. kare dalga verse de kulak bunun sadece sinüsünü duyuyor.

Ersin

ustad once rica etsem yazilari biraz daha buyuk yazssan

delay e gelince , MNxxx ile delay cok kotu bu ancak daha kalitesiz
cihazlarda ancak mikrofon icin uygun, bobinli eko ya gelince ben bir
suru sema bulmustum felan model bobinle diye ama sana tam tersine kendim
yapmaya dusunmedim ve de yapsam istedigim neticeyi alabilecekmiydim

ustad illa yapacaksin farkli biseyler yap demissin , daha
ne yapayim adamlar yapmis yapacagini , effect aleti aldim uzerinde
28 tane effect var ve algoritmayi istedigin gibi diziyorsun acikcasi bu
konuda artik yapilacak pek bisey gormuyorum

%1 THD benim icin cok %0.1  ok ki bu tespitleri biliyorsun
1khz icin ve tam guc icin var genelde 1khz deki THD yi yaziyorlar

sonmex

Alıntı yapılan: "cozturk"MN3009 ile analog delay yapmıştım. acayip kıl ve tüy bir işti. sinyal genliği çok düşük olduğundan parazite karşı çok duyarlıydı. Hatta yaylı eko filanda yaptım. Tabi hazır bobini varmış bilmiyordum. hoparlörün göbeğine yayın bir ucunu baliyle yapıştırıp... ooof ooof...

Hocam illa yapacaksan farklı bişeyler daha katsan diyorum. yani hazırı olmayan bişey? bir de insan kulağının %1lik THDyi bile algılamadığını okumuştum. %001ler filan accayip boş kalıyor. Skopta görünen 30KHz Kare dalga testi de boş. hoparlör sesi sinüs olarak veriyor. kare dalga verse de kulak bunun sadece sinüsünü duyuyor.