WriteI2C ile PutcI2C Farkı?

Başlatan FEHMİ_ASM, 14 Eylül 2011, 10:58:59

FEHMİ_ASM

Sorudan da anlaşıldığı üzere her iki komutun farkı çok mu büyük? Farklı amaçlar için mi kullanılıyor da ben farketmedim? İkisi de yazma için kullanılıyor gördüğüm kadarıyla. Yoksa biri CCS'de, diğeri MPLAB C18'de mi kullanılıyor? Ben (MPLAB) C18 kullanıyorum ve hangisini kullanmalıyım?
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

Kadir Can(16F84)

Bu adreste 2.4 numaralı başlığa bakabilirsiniz.
İkisi de MPLAB C18 için geçerlidir.

FEHMİ_ASM

Pdf bende zaten vardı ve o kısmı C18'e başladığımda da incelemiştim. İngilizce bilgim sadece mesleki yönde ve yeterli değil. Birkaç programla çevirdim ama abuk sabuk şeyler çıktı.
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

JKramer

C18 kullanmıyorum, sadece verilen dökümana baktım, iki komut da aynı görünüyor. Zaten PutcI2C'yi WriteI2C'e yönlendirmiş.

Kadir Can(16F84)

Mesajımın ikinci cümlesinde belirtmiştim.
İkisi de C18 için geçerli.