ARM kit nereden sipariş edilir?

Başlatan r3dk1t, 18 Eylül 2011, 13:28:01

Cahityagmur

c# ile program yazmak derken, .NET library ile yazmayı kastediyorsun sanırım, Çeşitli ARM boardlar Windows CE işletebiliyor.
.NET library ile yazmayı düşünüyorsan VB, C# veya C++ farketmez, Gerekli Araç gereçlerin varsa, platforma göre derleyebilirsin. Windows XP veya 7 de çalışan bir programın, Windows CE veya Windows Mobile da çalışması sözkonusu değildir.
Diğer yandan PC x86 sistemde compile ettiğin Linux binary kodların da, Linux çalıştıran bir ARM sistemde .çalışması mümkün değildir.

Mesele hangi dilde yazdığın değil, Hangi Hardware işlemci için build ettiğindir.

Linux programcıları kodlarını PC x86 de yazar, ARM (hangisi olduğuna bağlı olarak)  cross-compile etmek durumunda kalır.

buzkırıcı

İmza Atmayı bilmem Parnak Bassam olur mu?

ayhani

Alıntı yapılan: buzkırıcı - 28 Ekim 2011, 23:11:07
bu kiti ebaydan sipariş ettiysen kaç günde geldi? güvenilir mi? gümrükte kalmaz dimi?

Ebaydan alışverişten çekinecek birşey yok! Linkteki satıcıda %99,8 olumlu yorum var. Ebaydaki satıcılar alıcılar olumsuz puan verir diye gerekli özeni gösteriyorlar. Şu ana kadar 20-30 değişik ürün aldım hiç sıkıntı yaşamadım. Paypal hesabı açıp gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. 84 dolar olduu için gümrükte kalmaz aynı üründen adetli getirmediğin sürece.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

skara1214

gümrük yasası yine değişti  tam bilmiyorum ama 75 dolara yada euroya inmiş olabilir sınır.en iyisi git elektronikçilere ankarada konya sokağa v.s 5 liraysa 20 lira verirsin ama garanti gelir
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

ayhani

Alıntı yapılan: skara1214 - 28 Ekim 2011, 23:31:44
gümrük yasası yine değişti  tam bilmiyorum ama 75 dolara yada euroya inmiş olabilir sınır.en iyisi git elektronikçilere ankarada konya sokağa v.s 5 liraysa 20 lira verirsin ama garanti gelir

75 dolar değil 75 euro dolayısı ile bu üründe sıkıntı çıkmaz.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

dhan000

konu dışı olacak ama armturkeiyedeki linklere baktımda resimlerde hep ios  var bu kitlere ios kurma durumu varmı...
kit açıklamalarında linux vede wincee olduğu yazıyor kurulabiliyor olsada sitede bu yazılmaz tabi...
ama işlemciler samsung olunca şüphelendim nede olsa ipadlerin işlemcilerini samsung üretiyor...

yamak

ARM9 ARM11 ARM Cortex-A8,ARM Cortex-A9 vs gibi arm çekirdekli mcu lara kurulabiliyor.

faruq

Arkadaşlar minidevs den tiny6410 sipariş verdim 240$ tuttu kargo dahil Aramex diye bir firmayla gönderdiler gümrüğe takıldı yeni düzenleme (gümrükten taşıyıcı firma çekecek zati gönderi bile olsa) sonucu. Gümrükte 1 gün tam mesai boyunca uğraştım alamadık ürünü muayene vs. yaptrmamıza rağmen. Gümrükten ürünü taşıyıcı firma çekicekmiş artık, çektiler çekmesine ürünün %110 fazlası para aldılar. Gümrükte insiyatif olayını tamamen bitirmişler 75.01$ olsun kalıyor... Faturasını düşük kesitrmeyin boşuna yemiyorlar :)... (acı bi tecrübeydi paylaşmak istedim)

pisayisi

75 doların altındaki ürünler bile kalıyor gümrükte. ülkemiz atak yapıp kalkınacak ya! böyle araştırma geliştirme yapacak genç beyinleri örselemek harçıkları ile aldıkları kitleri gümrüklerde çöp yapacak bir gümrük kadrosu, sözüm onlara vatan hainleri  iş başında. Avrupa birliğine gircekmişiz hikaye , ciddi bir izolasyon politikası fokur fokur yürütülüyor tepedekiler tarafından kimseenin haberi yook...
Murat

Tagli

Dolar ($) değil euro (€)'ya göre işlem yapıyorlar diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

6410'u http://www.armturkiye.com'den de sipariş edebilirdin. Fiyatları fazla uçuk değil gibi. Gerçi sitede tiny versiyonu gözükmüyor.
Gökçe Tağlıoğlu

MC_Skywalker

tuggy

Satılmadı ise üzerine wince veya linux koşturup arm9 ile uğraşmak isteyenler için bence süper fiyat. İşi öğrendikten sonra kernellere uygun ana kart yapıp farklı amaçlarla kullanılabilir. (Tabii lcd lazım bir de)
http://forum.powarm.com/viewtopic.php?f=37&t=814&p=4283#p4283

Tagli

Biraz sabırlı olursanız BeagleBone çıkacak. Fiyatı  $89 olacakmış. Sanırım €75 sınırını kurtarır eğer ilerleyen günlerde dolar euro'ya çok yaklaşmazsa.
Gökçe Tağlıoğlu

faruq

Alıntı yapılan: pisayisi - 21 Kasım 2011, 22:22:41
75 doların altındaki ürünler bile kalıyor gümrükte. ülkemiz atak yapıp kalkınacak ya! böyle araştırma geliştirme yapacak genç beyinleri örselemek harçıkları ile aldıkları kitleri gümrüklerde çöp yapacak bir gümrük kadrosu, sözüm onlara vatan hainleri  iş başında. Avrupa birliğine gircekmişiz hikaye , ciddi bir izolasyon politikası fokur fokur yürütülüyor tepedekiler tarafından kimseenin haberi yook...

Bu konuyu dile getirdiğin için teşekkür ederim... o gün bunu gümrükteki görevlilerede söyledim. Türkiye'de gerçekten bir çok teknolinin üstesinden gelebilecek beyinler var maddi imkan el verirse! Bir Türk vatandaşı olarak Türkiye sanayisine katkıda bulunabilecek potansiyele sahip olabilirisiniz, bulunacağınız girişimlerde kullanacağınız kompanentlerin tedariği açısından ülke içinde iken gerçekten büyük problemlerle karşılaşıyorsunuz. Kısacası;
HEM TÜRKİYE SANAYİSİNE  KATKIDA BULUNMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ HEMDE DEVLETİN KOYDUĞU KRİTERLERİ AŞMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ. (Bir konu daha belirteyim Avrupa birliği uyum süreci için midir yoksa yurt dışı internet alışverişinin önünü kesmekmidir niyet bilemyorum fakat bununla yetinmeyip limitin 22€ ya düşürüleceğini söylediler.)