Flash dosyadan renkleri nasıl çekerim

Başlatan OG, 20 Eylül 2011, 17:18:52

OG

VB de, herhangi bir flash dosya import edip, dosyanın istediğim noktasından renklerin RGB değerlerini almak istiyorum. Bu iş için nasıl çözüm üretebilirim?

Amaç şu, pixel ledlere animasyon renklerini aktarmak.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Gökhan BEKEN

Hocam direkt yöntemini bilmiyorum ama, dolaylı çözüm isterseniz, önce flash dosyasını caps lere(resim dosyalarına) ayırıp sonra vb ile pixel değerlerini alabilirsiniz. Ben c# ile pixel okuma yapmıştım.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Burak B

Flash dosyasının okuyup bir pencere yüzeyinde göstermeyi başardığınızı farzederek. Flash dosyasını gösterdiğiniz yüzeyin (GDI Device Context, DirectX surface, artık hangisini kullanıyorsa.) bir biteşlemini oluşturun. Bu biteşlem 24 bit olmalı. Sonrasında buradan istediğiniz veriyi elde etmek bir diziden değer okumak gibi basittir. Ayrıca eğer flash oynatmak için kullanacağınız bileşen direkt flash gösterim yüzeyinin içeriğini size sağlıyorsa işiniz daha kolay olacaktır. Flash oynatıcınızın methodlarına bir göz gezdirin. Basitçe anlatmak istediğim şu. Flash oynatan pencerenin screenshotunu elde edin ve bunu bir biteşlem gibi işleyin.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

muhittin_kaplan

evet güzel çözüm. ekranı kopyalayıp bit işlem gibi işlem yapmak.
Google arama yaptım "Read Flash file with visual basic" (.net olarakta) epey sonuç var