.Net decompiler ne önerirsiniz?

Başlatan t2, 10 Ekim 2011, 11:52:15

t2

Duyduğuma göre .Net projeleri kolayca decompile edilip kaynak koduna ulaşılabiliyormuş.

Bu işi başarıyla yapabilen programlardan hangilerini önerirsiniz?

controller

Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

muhittin_kaplan

tabiki bu olay "kod karıştırlımadıysa" gerçekleşir.
bencede en güzeli reflector

t2

Sonunda projeyi aynı kendi projemiz gibi derleyip modifiye edebiliyor muyuz?

Tagli

Bildiğim kadarıyla kullanıcı tarafından verilmiş isimleri göremezsin, yani değişken, fonksiyon ve class isimleri gibi şeyleri. Decompiler bunların yerine numara verir degisken1, degisken2 gibi. Onların ne olduğunu çözmek senin işin. .net decompiler kullanmayı denemedim hiç ama Java'da dediğim gibi oluyordu. (mizahi bir şekilde, programın adı da cavaj idi)

Ekleme: Dikkatimi çekti de, neden forumda bir Java bölümü yok? Elektronikçiler arasında pek popüler olmadığı için mi?
Gökçe Tağlıoğlu

NecroCapo

Pickit2 nin exe'sini .net'de kendi projeme referans olarak ekleyince , object libraryden az çok kodlarını görmüştüm. Yanlış hatırlamıyorsam değişken isimleri de gözüküyordu ama tam emin değilim. Demek ki kod karıştırıcı kullanmamış microchip.

RcALTIN

decompile olayında en iyisi .net reflector sanırım.

ama obfuscator kullanılarak bu işin önüne geçilebiliyor. en son freeware bir babel projesi vardı şimdi ne oldu bilmem, zamanında denemiş ve çok başarılı bulmuştum. birde visual studio ile gelen dotfuscator var fakat tam sürüm olmadığından işe yaramaz olduğu yönünde çok duyum aldım...
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !