MPLAB 8.70 Tipik Davranış

Başlatan FEHMİ_ASM, 13 Ekim 2011, 14:03:22

FEHMİ_ASM

MPLAB 8.70'i kurdum kuralı tuhaf bir çalışma gösteriyor. Tarif etmek biraz zor ama rastladıklarım aşağıda.

-Programın ender olarak bazı yerlerinde fonksiyon başına "_asm nop endasm; " komutunu eklediğimde derleme yapıyor, aksi halde geçen gün defalarca uğraşmama rağmen derlememişti.

-Örneğin hatasız bir programı tümü ile kopyala yapıştır yapıyorum, program derleniyor ve istediğim gibi çalışıyor. Sonra fonksiyonlardan birinin/birkaçının yerini komple değiştirip (örneğin kes-yapıştır ile) aşağıya aldığımda prg bazı yerlerde oyanalıyor ve sapıntılı bir hal alıyor .  Dahası, yaptığım bu üç beş değişikliği Cntrl-Y ile en başa alınca da hata vermemesine rağmen prg çalışmıyor

Bir süredir hata yapıyorum diye düşündüm ama artık kuşkum iyice artmaya başladı. Benzer birşey yaşayan oldu mu? Şu anda programı tamamen kaldırıp 8.76 yı kuruyorum.   

MPLAB C18
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

justice_for_all

bende de baska bi hata oluyodu debugger olarak proteusu seciyodum program sadece bikez yukaridan asagi calisiyodu baska calismiyodu..

cook garip bi sekilde cqalisiyodu ama yukarida kesme fonksiyonlari tanimli orda itibaren calismaya basliyodu kapatip tekrar baslatince kendine geliyodu tabi suan bende 8.76 yuklu onda boyle bisorun olmadi hala...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay