STM32F407 projeleri

Başlatan bunalmis, 19 Ekim 2011, 01:44:04

z

İlerleyen zamanlarda STM32F Discovery kitiyle oyalanmak adına uğraşmak istediğim projeler

PC monitörünü VGA kartı olmaksızın yazılımla kullanmak.
Echo denemesi yapmak.
Amplifikatör, hoparlör ve ortamın akustik grafiğini çıkartmak.
Digital ses sentezleyici.
Digital Analyser yapmak.
Scop yapmak.
Çok gelişkin kontrol algoritmalarıyla step motor sürücü yapmak.
Basit bir RTOS çekirdeği yazmak.

Sizler neler yapacaksınız?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

yamak

-PC monitorunu kontrol etmeyi ben de isterim :).Hatta kit üzerindeki accelerometer ı kullanarak eski tetris oyunlarına benzer bi oyun yapmak isterim.
-Spektrum analizor
-Madem dsp özelliği var ses işlemeyle uğraşmak isterim.
-Kite bi tft ekran bağlayıp sd kartta bulunan bitmap,jpeg dosyalarını decode edip ekranda göstermek ayrıca hoparlör bağlayıp mp3 dosyalarını çalmak.Tabi burda bazı noktalarda hazır kütüphane kullanmam kaçınılmaz.En azından benim için kaçınılmaz.
-Bir de önceden beri aklımda olan sese gelen bi robot projesi vardı.Mesela robotun bi ismi olacak o isim nereden çağırılıyorsa o tarafa yönelip gidecek.
Tabi daha bir çok şey yapmak isterim ama önce bitirme ödevimi bitirmem lazım.Zaten kaç gündür stm32f4 e odaklandığımdan bitirme ödevime hiç bakamadım. :)

gambit1244

hazır üzerinde bulunan donanımları göz onunde bulundurarak
accelerometer li bir enstruman yapılabilirmi ne dersiniz kite 2 tane pil..
kulaklığı tak ve sallamaya başla :D
müzikten anlayan arkadaşların ilgisini çekebilir şimdi aklıma geldi :D

onun dışında
gerçekten isteyipte yapılabilcek şeylerin ucu bucağı yok
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

MC_Skywalker

Eğer istediğim seviyeye gelir isem;
kafamda güzel bir proje var öncelikli orarak HDD ile haberleşmeyi öğrenmeliyim.

memo333

* Basit Görüntü işleme
* Üzerindeki ACC ile Titreşim Analizörü vs.
* Acc ile hareket-konum analizörü
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

Veli B.

t2

Ses analiziyle yalan dedektörü vardı. Bundan yapılıp allayıp pullayıp  piyasaya sürülebilir.
Ses dosyayı yüklüyoruz  yalan olan yerleri biple işaretliyor.
http://www.lie-detection.com/

Bu özelliği aletin  içine gömüp.. ekran takıp canlı ses analizi yapan proje yapılabilir.
Ayrıca otobüs, metro vb yerlerde ses sentezi yapıp halkı bilgilendiren konuşan cihazlar var bunlardan  yapılabilir. BU işleri mafyanın elinden almak lazım. çünkü hep aynı kıl ses konuşuyor. İşi aynı firma yapmış gibi...

GreeN

Terörü Lanetliyoruz.

yamak

Alıntı Yap

Bunu yapacam dermişim :)

Böyle bişey var mı hakkaten?  :) yani adamlar tutup bununla uğraşmış mı?

GreeN

Baya eğlenceli. Nasıl bir algoritması var acaba bu zeka küpünün ...
Terörü Lanetliyoruz.

sigmoid

7li küpü ilk defa görüyorum. Rubik küplerin çözmek için bazı algoritmalar var. İnternette bununla ilgili bilgi çok. Bende senin gibi elime zeka küpü alınca pek çözemiyorum. Neyse

Benim ilgili legomindstorm çekiyor. kontrol merkezi değilde diğer mekanikleri yapmak için parcaları temin edemezmiyiz. Olmadı ebaydan parca parca alıp kendimde böyle mekanik şeyler yapmak istiyorum. youtubeda legomindstorm ile yapılmış çalışmaları görünce ağzım açık kalıyor.

Arm kitini bunalmis hocanın öncülüğü sayesinde temin edeceğiz. Geriye mekanik yapılar için legomindstorm benzeri mekanik parcalar lazım.

ilhan_mkp

scope yapmayı hep istedim atmel için açık kodlar bile buldum işleyişi daha tam çözemedim öğrenebilirsem ilk deneyeceklerimden biridir gerçi okul bittiğinde en büyük hayalim scope almaktı 2001 mezunuyum tam 10. yılında aldım 10 yıla kalmaz bunuda yaparım herhalde ;D

ByTEK

Basit bir RTOS çekirdeği yazmak. Buda benim idealim.. İnşallah herkes istediğini elde eder.. Kolay gelsin..

muhittin_kaplan

ben led yakıp söndüreceğim.

gambit1244

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 19 Ekim 2011, 20:29:17
ben led yakıp söndüreceğim.

+1 yakın gelecekteki en büyük hayalim :D
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.