Sata3 SSD Disk sorunu bir türlü çözemedim !

Başlatan yildizelektronik, 20 Ekim 2011, 10:44:57

yildizelektronik

Arkadaşlar merhaba

Anakartımın modeli Gigabyte X58A UD3R yaklaşık 1 sene önce aldım. Sorunu açıklamaya çalışayim. Yaklaşık 1 ay önce Corsair marka SSD Disk aldım.120 GB ve Sata3.
Anakartım da sata3 yuvası bulunuyor.Diski sata3 yuvasına taktığım zaman bilgisayar açılırken sürekli donuyor.Başka sata3 yuvasını denememe rağmen yine aynı sorunla karşılaşıyorum.Ama diski sata2 yuvasına takarsam sorunsuz bir şekilde çalışıyor hiç donma yok.

Anakartın Bios güncellemesini , marwell sata kontrolcüsünün güncellemesini ve diskin yazılım güncellemesini yaptım.Ancak sonuç değişmedi.Yine aynı şekilde bilgisayar başlarken donuyor ve hdd ledi 1 saniye aralıklarla yanıp sönmeye başlıyor.Bazen de sürekli yanık kalıyor.

Konu ile ilgili Gigabyte'a mail attım.Bana ülkenizde dağıtıcı firmalar ile görüşmemi söylediler.Bu sefer Gigabyte Türkiye ofisine mail attım ancak hiçbir cevap alamadım. Teknik servisi aradığımda sanki bakkal dükkanı her seferinde teknisyen arkadaşlar yerinde yok deniyor. Bu kadar saçmalık olabilir mi ! O kadar para verip anakart alıyoruz ama teknik destek yok. 

Mail atın cevap veririz diyorlar ama 3 hafta geçmesine rağmen ne teknik servisler ne de Gigabyte Türkiye hiçbir şekilde cevap vermedi.Açıkçası bu kadar güven duyduğum bir firma beni yanılttı.

Arkadaşlar bu sorun ile karşılaşan oldu mu aranızda ?  Herhangi bir çözüm önerisi verebilecek olan var mı bundan sonra sizce neler yapabilirim hangi yolları takip etmem gerekiyor ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

MC_Skywalker

Gigabyte merkez ofisine TR ofisi ile ilgili güzel bir şikayet mail'i yazın buradaki ofisin sorunu çözmel ile ilgilenmez ise yasal yollara baş vuracağınızı belirtin. sorununzu hızlı birşekilde çözerler.

yildizelektronik

Dediklerinizi aynı şekilde yaptım hatta yasal yollara başvuracağımı da belirttim.Ancak Gigabyte merkez ofisi hala yetkili dağıtıcınız ile görüşün diye ısrar ediyor.Tabi yetkili dağıtıcının umrunda bile değil.Hiçbir maile cevap alamadım.

erkan614

Şimdi hatırladım Bios dan ahci modu seçmeniz lazım

yildizelektronik

Teşekkür ediyorum bir deneyeyim bakalım olucak mı :)