Owon? (Osiloskop markası)

Başlatan Elektroemre, 21 Ekim 2011, 15:32:32

SpeedyX

Cihaz hoşuma gitti ve Owon Smart-DS7102 için Test Mühendislikten fiyat istedim, cevap :
Alıntı Yap15 Nisanda kampanyamız sona ermiştir. Ancak bugün stoklarla sınırlı olmak kaydı ile 30 Nisan tarihine kadar uzatılma kararı alındı. 799 TL + KDV dir. 2 Yıl garantilidir, 2 prob, yazılım, USB kablosu kitabı dahildir.

Yalnız şu adam aleti biraz kötülemiş; Özellikle aynı pcb deki kalitesiz tuşlar ve potlar olarak bahsetmiş. Tuşlara bastıkça tft de ufak oynamalar oluyormuş, potlar da bazen boşa dönüyormuş gibi hissettiriyormuş, uzun ömürlü olmayabilirmiş... Kullananların da bu konuda fikirlerini almak güzel olurdu.

OWON SDS7102 Review Part1

frederic

Şu owonların 4 kanallıları satılmıyormu acaba, bütün firmalar 2 kanal satıyor. Ben 4 kanal almayı düşünüyorum.

Klein

Tuşlara basınca TFT'de oynama gibi bir durumla karşılaşmadım. 
Evet potlar biraz yumuşak. TFT'nin kenarundaki fonksiyon tuşlarının altında muhtemelen Tactile switch var. Diğerleri kauçuk tuş. Anak kalitesiz hissi uyandırmadı bende.  Üzerinde gelen problar biraz dandik. Kaliteli prob almayı gerektirebilir. Ben şimdilik daha kaliteli problara ihtiyaç duymadım.

Fiyat makul görünüyor. Aynı firmadan 700$ +kdv fiyatla almıştım. 

Maxim

bence yukarıdaki videoyu zamanına göre değerlendirmenizde fayda var

yani sürekli yeni versiyon yazılım hatta hardware donanımı değişikliklerine gidiyor firmalar
en doğrusu en son sürümünü satın almak değilmi ?

yukarıdaki videonun yayın tarihine bakalım?
Yayınlanma tarihi: 9 Ağu 2011

HexfeT

Bu cihaz zaten çok ciddi revize gördü. 2012 öncesi üretimlerde pcb tasarımı, özellikle bnc girişlerin olduğu kısım tam bir felaketti. Yanlış hatırlamıyorsam bnc girişten pcb ye uyduruk bir kablo ile taşımışlardı sinyali. Daha sonra hardware yenilendi. Seri numarasından üretim tarihi ve yeni hw olup olmadığı anlaşılıyor. eevblog'da konusu mevcut.

rakkoc

USB'den bilgisayara bagladiktan sonra mesela 10-15 dk'lik sinyalin ciktisini pc'ye kaydetmek mumkun olur mu acaba ?