SMD montaj

Başlatan zenerMos, 03 Kasım 2011, 13:56:42

picmanya

hiç kullanıp denemedim ama, mesajlardan çıkardığım sonuc kadarı ile şu önerimde belki iyi iş görebilir.
hacı yağı - kokusu ve küçük cam tüpde parfümlerin içinde kürdan gibi uzunca plastik bir kamçı bulunur.
muhakkak görmüşsünüzdür.
bu palstik kamçı, baya hacı yağı alıyor üzerine. tek seferde 2-3 kişiye süren bile var.
soic iki taraflı ve 4 taraflı pinli 1,27 ve 0,8 mm. pin aralıklı çipleri 4 kanal smd opampları ve smd 74HC595 leri fluxsuz çok lehimledim. ince küt uçlu kalem havya ve soldex 0,75mm. 5 kanal pastalı lehim teli bana fazlasıyla yeterli oldu.
yinede bu konunun gideceği sonucu merak ediyorum. belki faydası olacak bir şeyler çıkabilir.

justice_for_all

Alıntı yapılan: t2 - 11 Kasım 2011, 16:14:29
bu yağdanlık kabların kendine faydası yok. dandik  uyduruk kaplardır. etrafına sızma yapar. Belli ki içine flux koyup deneme yapmamışsınız.

ben cok kullandim tabi benim kullandigim kabin ayni resmini bulamadigim icin o resmi koydum benimki kaliteli bi seydi hic sizma olmadi en azindan siringalardan daha iyi is goruyo..
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

pea

Reçine + alkol ile yaptığım flux'ı ufak fırça/kulak pamuğu ile sürüyorum.Mis gibi lehimleniyor.
Amaçtan çok araca takılmayın derim.

Murat Mert

Alıntı yapılan: TA7R - 11 Kasım 2011, 17:48:22
Flux  her derde deva mı?
Arkadaşlar merhaba, Yaptığım bir devrede bolca (30-40 adet)  solder terminal kullanıyorum. lehim tarafı 0,8 mm tek pin , ebayden Çinden geldi temiz görünüyor , lehimlemeden önce zımpara -eğe - reçineye ve lehime bulama gibi denemeleri çokça yaptım en sonunda havyayı 350 derece ye ayarladım ancak pinler teker teker kopuyor, bir türlü tam lehimlenmiyor , yollar nerdeyse kalkmak yanmak üzere ama olmuyor. Bu Flux mevzuunu görünce acaba benim derde deva olur mu diye düşündüm , ne dersiniz ?
Lehimlemeyi kolaylaştırıyor ve pinlerin arasındaki akıntılarını bir nebze olsun önlüyor.
mert07

Murat Mert

mert07