Nedir Bu "Arduino" Dedikleri "Şey"?

Başlatan FxDev, 03 Kasım 2011, 14:30:47

digitall

benim gibi elektronik bilgisi zayıf,yazılım bilgisi yüksek biri için bence gayet güzel bir platform.zamanında pic ile de ilgilendim.ama arduino'nun yeri çok ayrı.elektronik bilgimi de sürekli olarak geliştiriyor.yeni başlayanlara tavsiye ederim.

Oceanicy

başlangıç olarak nasıl bi kit önerirsiniz? Daha önce çok gördüm böyle gömülü kitler ama hiç ne oldugunu dahi merak etmemiştim konuyu okuyunca baya heves yaptım.
Başlangıç için önerebileceğiniz marka yada model var mı?

digitall

http://www.robotistan.com/Arduino-Super-Baslangic-Seti,PR-954.html

bu işini görür bence ama istersen kendinde toplayabilirsin.arduino uno ile başla bence

Oceanicy

tavsiyen için teşekkür ederim ayrı ayrı toplamam daha ucuza gelebilir tahminimce :)

Peki ben bunla neler yapabilirim bana genel bi fikir verecek acıklama yaparsanız kafamda daha net canlandırıcam :)

Oceanicy

Bunu buldum Türkiyede en ucuz burası

http://www.robitshop.com/Arduino-UNO-R3-Yeni-Versiyon,PR-1727.html

zaten yurt dışı fiyatıyla 10-15 Tl oynuyor.

mehmet

Selam,
Aslında vakti ve az da olsa becerisi olan biri için
delikli pertinaksa yapmak mantıklı.

Bu arada illa hazır ya da yapılmış olmasına da
gerek yok. Protobord üzerine devrenizi kurun.
Arduino programı ile ilgili programınızı yazıp"Verify"
yaptırın. Hex kodu C:/temp ya da işletim sisteminizin
temp, tmp adlı dizinlerinin içinde buildxxxxxxxx.tmp
dizininin içinde xxx.cpp.hex gibi bir isimle kaydolacaktır.
Hex dosyasını bilindik işlemlerle programlayabilirisiniz.
Bunun bir avantajıda test yaparken 7 saniyelik boot süresini
beklememiş olursunuz... ;)

İyi çalışmalar...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Ömer KANAR

Alıntı yapılan: digitall - 04 Temmuz 2012, 21:03:34
http://www.robotistan.com/Arduino-Super-Baslangic-Seti,PR-954.html

bu işini görür bence ama istersen kendinde toplayabilirsin.arduino uno ile başla bence

Bunun fiyatı uygun mu? Elektronik elemanların fiyatlarını bilmediğim için soruyorum.
Bir tek saat, beş vakit namaza abdestle kâfi gelir.

atioky_216

Uno gibi donanımlar uygun fakat diğer küçük parçaları kendin toplamanı tavsiye ederim, (eğer yasadığın yer uygunsa) öteki türlü hem maliyetli hemde piyasayı gez , dolaş  ne var ne yok öğren derim ben.

z

İnternetteki Iphone projelerinde Arduino kart kullanıldığını görüyorum.  Niçin arduino kullanıyorlar. Hangi sorunu çözüyor? Herhangi bir Arm CM3 kartı ile Iphone'u haberleştirmek çok mu zor?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

skara1214

hazır kütüphanesi var .Devre çizmekle,bastırmak,dizmekle  uğraşmıyorsun.Bir ton kaynak bulabiliyorsun
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

z

Arduino almayı düşünmüyorum. Öte yandan bluetooth ile bugüne kadar hiç ilgilenmedim. Iphone ile konuşmak daha doğrusu bluetooth rutinlerini yazmak çok mu zor?

Aslında sorumun yeri Arduino başlığı olmamalıydı ama yönlendirmenize ihtiyacım var. Bluetooth rutinleri çok mu kapsamlı?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

hocam sonuçta ardu da bir BT modül kullanıyor. sizin için bir HC05 modül ideal. (istediğini zişlemci ile çalışın sonrasında.)

CoşkuN

Alıntı yapılan: z - 20 Ağustos 2013, 13:21:19
Arduino almayı düşünmüyorum. Öte yandan bluetooth ile bugüne kadar hiç ilgilenmedim. Iphone ile konuşmak daha doğrusu bluetooth rutinlerini yazmak çok mu zor?

Aslında sorumun yeri Arduino başlığı olmamalıydı ama yönlendirmenize ihtiyacım var. Bluetooth rutinleri çok mu kapsamlı?
İphone tarafını bilmiyorum. Android'de örneğin blueooth üzerinden bt modüllere haberleşme kolay bir şekilde yapılabiliyor.
Hocam platform olarak Android değil de IOS seçmenizin özel bir sebebi var mıydı?
Android tarafı biraz daha açıklığa izin verdiği için bazı şeyler çok daha kolay yapılabiliyor.

skara1214

Alıntı yapılan: z - 20 Ağustos 2013, 13:21:19

bir projede lazım olmuştu iphonenun bluetooth olayı baya sıkıntı oldu(yazılımcılar öyle dedi neden sıkıntı oldu tam bilmiyorum) bizde androidle hallettik.Baya hızlı oldu
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz