PIC-HArddisk-MP3 bu ucluyu tanıyormusunuz?

Başlatan byka, 02 Aralık 2002, 00:50:26

HEXF2

hıımmm arkadaş belitseymiş şu adresten aldım diye ama belirtmemiş bide son noktayı filan koyuyorum demiş copy---paste olayı muhahaa :lol:

Veli B.

@Hexf2 bu bordta verilen bilgilerin oldukça büyük bir bölümü bu şekilde derleme bilgiler.Arkadaş link vermemiş olabilir ama sonuçta bu bilgiyi bizim kullanımımız için buraya aktarmış ve bu bilgilerde derleme
Alıntı Yap
Kaynaklar
¢     http://entertainment.howstuffworks.com/mp3-player.htm

¢     http://www.pjrc.com/tech/mp3/sta013.html

¢     http://www.st.com/stonline/prodpres/dedicate/mp3/mp3.htm

¢     http://instruct1.cit.cornell.edu/courses/ee476/FinalProjects/s2002/jmd48/nll4%20jmd48%20-%20EE%20476%20Final%20Project%20Web%20Page/476_final_project_intro.htm

¢     http://www.jelu.se/shop/product_info.php?products_id=78

¢     http://www.pjrc.com/tech/mp3/

¢     http://www.mp3projects.com/

¢     http://www.pjrc.com/tech/mp3/firmware/mp3player0610.tar.gz


Bence şık olmamış. :!:

e3

Arkadaşlar uzun süre önce bende mp3 player yapmak istedim ama Türkiye de parçaları bulamadım.Onun için pek uğraşmaya vaktim olmadı..Ben mmc card ile yapılan bir proje görmüştüm..Onu size aktarmak isterim....Sitenin adresi şu::::::::::................
http://www.techdesign.be
Bu sitede project isimli linke tıklayınca birçok proje geliyor karşınıza...
Ayrıca çalışmaların eagle ile çizimleri mevcut ve hex dosyaları da var.Maalesef adam "c" ile yazmış ve kaynak kodları eklememiş....Hazır devre çizimlerinin olması büyük avantaj bence...Ama kontrol etmek lazım..Adam bilerek yanlış çizmiş olabilir.Neyse sitede sadece mp3 player yok başka projelerde var.....Umarım verdiğim siteyi beğenirsiniz....
.eem.

mert3162

|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

 Üstadlarım nonstradam & Logan

fahri

peki arkadaşlar
pic ile sd kart kullanımı hakkında bilgisi veya gördüğü birşey olan varmı?
:?:

sezer1247

böyle bir proje vardı pic 16f877 kullanulmış bide mp3 decoder hafıza kartlarından mp3 okuyordu.indirmiştim sanırım bulursam eklerim 8)

Lütfi AYYILDIZ

Arkadaşlar güzel bir projeye benziyor. Mp3 dekoder chipini bulabilirmiyiz acaba.
http://www.teuthis.com/html/mmc_mp3.html

sezer1247

herkesin aradığı picprojede dahi çok tartışılan bir devre nette uzun aramalar sonrasında buldum ve ilk eproje üyeleri ile paylaştım ikinci olarak picproje üyeleri ile. devre ide üzerinden mp3 okuyor devrede 3 adet işlemci kullanılmış pic16f877 ide kontolü için pic16f84 lcd ekran tuş kontrolü ve uzaktan kumanda için kullanılmış pic12f675 ise 4 kanal uzaktan kumanda olarak kullanılmış devre çok karışık değil gibi görünüyor ama tek sorum mp3 codek entegresini bulabilirmiyiz onu bilemiyorum.arızalı bir mp3 den  bulmayı düşündüm ama bir araştıracağım.

devrenin tam olarak çalışıp çalışmadığını bilemiyorum onun için gfaranti veremem. devre ide için yapılmış ama cd rom dan mı mp3 okuyor yoksa hard disc den mi onuda bilemiyorum.eğer ikisinden de okuyorsa.harddiscin dosya türü ne olacak onuda bilemiyorum ama fat32 olması lazım. neyse arkadaşlar sizinle paylaşayım dedim.

üstatlar bi inceleyipde yorum yazarsanız memnun olurum :)

ekteki dosyada full + full dosyalar mevcut içinde her parçanın datasheetinden hex  ve asm dosyalarına parça listesinden ps uzantılı pcb ye kadar herşey var ama tek anlamadığım.ps uzantılı pcb leri hangi program ile açacağız :?


http://rapidshare.com/files/29665545/ide_mp3.rar

yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum .şunuda belirteyim buna bener devrelerin hazır satılanlarıda var ama yaklaşık 200 dolar civarında

DumrulBey

Paylaşım için teşekkütler...

Alıntı yapılan: "sezer1247"...ama tek sorum mp3 codek entegresini bulabilirmiyiz onu bilemiyorum.arızalı bir mp3 den  bulmayı düşündüm ama bir araştıracağım.
Türkiye'den temin edilemeyen tümdevreleri yurtdışındaki bazı sitelerden temin edebiliyorsunuz. Yol masrafıyla beraber belki kaliteli bir medya çalıcıdan pahalıya mal olur ama öğrenmek güzel bir şey.

Alıntı yapılan: "sezer1247"...ama tek anlamadığım.ps uzantılı pcb leri hangi program ile açacağız :?
Bu tür dosyaları açıp işlemek için GhostScript'i kullanabilirsiniz. Gerekli yazılımlara http://pages.cs.wisc.edu/~ghost adresinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda PDF dosyalarını da düzenleyebilirsiniz. Açık lisansa sahiptir.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

dijital74

@sezer1247

Verdiğin link ölmüş. Biliyorum aradan çok zaman geçti. Yeniden yüklemen mümkün mü?