Bilgisayar başında internet üzerinden yapabileceğim işler nelerdir?

Başlatan BAHAR, 21 Kasım 2011, 00:16:22

BAHAR

Merhaba arkadaşlar, bilgisayar başında internet üzerinden yapabileceğim iş arıyorum bu konu hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. şimdiden çok tşk ederim.

zabun92

gittigidiyor sahibinden gibi sitelerde ürün alıp satmak olabilir mesela
elektronik 10'a ayrılır; 01. analog 10. dijital  :))

Songoku

1-) site tasarımı
2-) internet üzerinden alım-satım
3-) proje desteği
4-) internet gazete yazarı
5-) Turkcell'de part-time iş, (7/24 laptop başında ve internet üzerinden)
孫 悟空

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: zabun92 - 21 Kasım 2011, 00:54:48
gittigidiyor sahibinden gibi sitelerde ürün alıp satmak olabilir mesela
maliyeciler devamlı peşindeler. fiş fatura verebileceksen yap.

picmanya

hocam maliyecilere bu tarz bir yakalanmanın cezası ne oluyor,
kaçak vergisiz faturasız, çalışan iş yerlerinin ilk yakalanmalarında ceza vermeyip kayıt altına alındığını ve derhal maliyeye müracaat yapması gerektiğini biliyorum. adam maliyeye müracaat yapmayıp o kaçak işyerinide kapatabiliyor. böyle bir hakkı var. ama bir daha bu tarzda maliyeye yakalanmaması gerekiyor. sicile işlenen bir şey değil diye biliyorum.

vatandas30

arkadaşlar. ben bu konuyu maliyeci arkadaşıma sordum daha önceden. normalde maliyece bu tür işler yasak. ama babanızın işyeri varsa mesela, iş ilavesi olarak maliyeye bildirdiğiniz taktirde bir sıkıntısı yok. bunu bizzat maliyede çalışanlar (md. yardımcısı da dahil) söyledi.

Mujdat117

ingilizceniz varsa veya filimlere altyazı tercümesi yapabilirsiniz. ama belli  bir seviyede yabancı dilinizin olması gerekiyor tabi.
Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde

muhittin_kaplan

muhittin_kaplan

sattığınız ürün bilgilerini GG maliyeye yıllık olarak veriyor
Paranın hangi hesaba yattığı, adres vb bilgileriniz kayıtlı zaten. yapılan satış etkili tabi. 3 satış için kimse peşinize düşmez. yukardaki örnek 800 ürün içindi. yani ticari bir faaliyet olduğu belliydi. hepsini veriyorlar.
sonrasında hesap numaranıza bu paranın nekadarı yatmış onu araştırıyorlar. GG ile uygunluğu varmı. Sonrasında sizi çağırıp Fatura yada Fiş istiyorlar. eğer varsa sorun yok. ama yoksa ve mükellef değilseniz önce mükellef yapıyor sonra ceza yazıyorlar.

ayhani

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız size sadece 1000 liralık bir fotoğraf makinasına malolacak güzel bir iş var.

. Ama bu işte maymun iştahlı olmamalısınız. Türk gibi başlayıp alman gibi sürdürmelisiniz. Kısaca ilk başlarda üç gün çalışıp köşeyi dönmezseniz uzun vade çalışırsanız iyi paralar kazanabilirsiniz.

İşimizin adı internette çektiğimiz fotoları satmak:
Bildiğiniz gibi internet siteleri basılı dergiler bir sürü orjinal resim ihtiyacı oluyor. Bu siteler bu resimleri aşağıda linkini vereceğim sitelerden satın alıyor. Peki bu siteler nerden buluyor? Kendisine üye olup foto çekip ücret karşılığında satanlardan.

Şimdi ne yapmalısınız
1-1000 tl'ye güzel bir fotoğraf makinesi alıyorsunuz 1.el veya 2.el, makine tabiki profesyonel olmalı
2-İnternetin altını üstüne getirerek profesyonel fotoğraflar nasıl çekilir öğreniyorsunuz. Hatta bulunduğunuz ildeki halk eğitim merkezlerinde mutlaka fotoğrafçılık kursu vardır ona gidin
3-Ivır zıvır kuş böcek laptop masa sandelye Allah ne verdiyse deneme çekimleri yapıyorsunuz.
4-Kendinizi belli bir seviyede hissediyorsanız çektiğiniz resimlerden en güzellerini seçip ilgili sitelere gönderip kabul edilmesini bekliyorsunuz.
5-Kabul edilirse ne ala para cepte. Kabul edilmezse yılmıyor kendinizi geliştirip tekrar tekrar fotoğraf gönderiyorsunuz.

NOT: Çekilen fotoğraflar illa stüdyoda olması gerekmiyor bazen yakın çekim bir mause fotoğrafı bile yetiyor. Fotoğraflarda insanlar varsa mutlaka izin aldığınıza dair imzalı kağıt istiyorlar.

Fotoğrafları satacağınız sitelerden bir ikisi aşağıda
http://www.istockphoto.com/

http://de.fotolia.com/
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

ayhani

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 21 Kasım 2011, 01:06:18
maliyeciler devamlı peşindeler. fiş fatura verebileceksen yap.

Bu konuda benimde 1-2 söyleyeceğim şey var.

Bütün forumlarda gg üzerinden satış yapanlara maliyenin takibinde diye yazılar yazıyor muhtemelen doğrudur.

Ama aklıma bir komplo teorisi gelmiyor değil.

Şimdi nedir bu teori derseniz, son zamanlarda gg üzerinden satış yapanlar aşırı çoğaldı özellikle ebay dealextreme vs vs'den ürünleri ucuz getirip gg'de 3-4 katına satanlar bayağı çoğalmıştı. Bu satıcı artışının önüne geçmek isteyen bazı uyanıklar ise gg'de satış yapanlara maliye inceliyor diye yaygara koparıp satıcı adetini azalttılar. Yaptığım incelemede birçok kişi satış yapmaktan vazgeçmiş(Dip not: Kendi gg dükkanımızddan satış yapmamızın nedeni sanal pos almış olmamız).

Bunu nerden çıkardınız derseniz şu an gg'yi girip incelerseniz hala yüzlerce kişi çatır çatır faturasız satış yapıyor.
Hatta iş o kadar ileri ki bildiğiniz orjinal nokia hemde fillandiya üretimi piyasanın üçte birine sıfır satılıyor. Telefonu arkadaşım aldı gördüm gerçekten orjinal.
Bu satışı yapan kişinin gg'deki dükkanında satışı 1000 civarı ürünlerin aleni  olarak faturasız olduğu imei'lerin başka telefonların imeileri olduğu yazıyor.

Ya bunlarda aptal cesareti var yada benim komplo teorisi doğru  :-X
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

muhittin_kaplan

@AYHANİ
Nasrettin Hoca Damdan Düşmüş. Kısa Keseyim Bana Damdan Düşen Birini Bulun Demiş.
10.000 TL Cezayı bir arkadaşla beraber ödedik. Konu Komplo değil.
Evhanımından üni. öğrencisine kadar ağlayanları, banka kredisi çekenleri gördüm.
GG,Sahibinden gibi sitelerden satış yapmak yada EBAY dan Satış yapmak konusunda soracaklarınız varsa cevaplarım.
Maliye Nasıl Takip Ediyor Yukarda Biraz Açıklamaya Çalıştım.

ilhan_mkp

otomasyon projesi çizebilirsin küçük çaplı makina firmalarıyla anlaşıp kaba çizimleri normlara uygun halde isteğe bağlı olarak çizersin.

Andromeda

İlla ki vergi,fiş vermeden para kazanacağım derseniz gelir vergisi kanununu okuyun, ilk başlarda bir yerde
yazması lazım..., eğer ki şartları taşıyorsanız mesele yok...
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

MC_Skywalker

ayhani stok fotografçılığı demiş ama, stok fotografçılığından para kazanmak kolay değil. Çok çok uzun zaman gerekiyor. satılan fotolardan aldığınız komisyon artsın diye.

öncelikle;
300dpi ve min 12 Mp çözünürlük isitiyor. Bir DSRL makinanız olacak. ciddi siteler bu 300dpi çok önemsiyor şart koşuyor.
olaki model ile çalıştınız yanınada model ile yaptığınız fotoların tüm hakkının sizde olduğuna dair sözleşme istiyor.
ve netlik vb konularda çok önemli çok defa redd oluyor.