phlips tv arızası.

Başlatan bbs2006, 07 Aralık 2011, 21:51:20

bbs2006

Merhaba Arkadaşalar,

philps  2 spekaerlı bir tv var. bu televizyon bşalndıçta hi. çalışmıyordu.kırmızı lambasıda yanmıyordu. ben bu444 mosfet ransistörünü değiştirdi. tekrar çalıştırdıgım zaman 15uh bobin  yandı ve ikiye bölündü. daha sonra bu444 değiştirdim. 2sc 3795 tarnsistörü ve 2 adt direnç değiştirdim.  1 adet 10 v zener diyort yerine 9.1 v zener kullandım.bobini de yeniledim.ve a adet bc 337 tarnsistör değiştirdim. çalıştırdıgımda hopalörde zırlama var. stanby durumu yok. led yanmıyor. ben tda 8035 entegresi var ondan şüpheleniyorum. bu konuda deneyimi olab varmı. yardımcı olursanız sevinirim.

meteor69

2sc3795 horz.tr.yerinden sökün beslemeyi öyle çalıştırın,Tr sökülü iken horz besleme voltajı +95 volt olarak çıkmalıdır.çıkmıyor ise buk444 besleme devresi etrafındaki elemanları kontrol edin.cihazın modelini verebilirseniz,ayrıca  besleme voltaj değerleri ne durumda ölçüp yazabilirseniz daha kolay bilgi verilebilir.kolay gelsin.

bbs2006

teşkkür ederim. tv 20gr1250 şase ve uzaktan kumandalı olan. enerji verdigim zaman satnby yanıp sönüyor. hoparlörden zırlama geliyor.

şef112

Alıntı yapılan: bbs2006 - 27 Aralık 2011, 19:31:12
teşkkür ederim. tv 20gr1250 şase ve uzaktan kumandalı olan. enerji verdigim zaman satnby yanıp sönüyor. hoparlörden zırlama geliyor.
beslemenizden +125 v çıkmıyor kırmızı st by ledi göz kırpıyor horz.çıkış transiztörünün kollektörünü boşa aldığınıda besleme voltajı kaç volt?

bana kalırsa arıza eht trafosunda gibi gözüküyor,eht yi deneme imkanınız varsa deneyin?
cevabı bildirin merak ettim arızayı

sayın bbs2006 hocam
ELEKTRONİK CİDDİ BİR İŞTİR,HOBİ OLAMAZ