cinden Alarm sistemi

Başlatan teknikelektronikci, 23 Ocak 2012, 20:11:24

teknikelektronikci

Merhaba arkadaslar
Türkiyedeki evime alarm sistemi taktirtmaya nyietlendim fakata gördümki fiyatlar acayip ucuk
ayni kiti alibabadan 1/4 fiyatina satin alabiliyorum yalniz surda söyle bir sorunum var modüller gsm li oldugu icin acaba Türkiyede calisirmi ? veya kayit ettirmem gerekyiormu vs
bu konuda tecrübesi olan veya Türkiyede güvenlik isi yapipda uygun fiyat verebilcek olan arkadaslar varmi acaba ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

t2

GSM şebekesinden çalışan alarm modülü veya başka cihazın IMEI numarası kayıt ettirilmelidir.

Alarm sistemini aliexpresten 1/4 fiyatına alabilmeniz Türkiyedeki fiyatın 4 kat yüksek olması normaldir. Çindeki firma garanti verse de gönder tamir edeyim diyecek, kargo parası veya gidip gelmesi çok uzun sürecek, yenisini almak isteyeceksiniz. Yani GARANTİSİZdir.

İç piyasadan bahaus gibi yerlerden dedektör ve alarm paneli, siren vs alıp kendiniz takabilirsiniz. Fakat daha önce alarm paneli montajı yapmadıysanız, kullanım kılavuzu yoksa veya yetersiz ise biraz zor olur. Alarm sistemleri hakkında bazı temel bilgiler içeren belgelere göz atabilirsiniz.  Kullanım kılavuzu ve kurulum kılavuzu  gibi 2 farklı doküman olur. Yönetici şifresi nedir? unutulan şifre nasıl resetlenir bunlar kurulum kılavuzunda yazar.

İç piyasadan aldığınız sistem, garantili olur. Aslında yeterikadar kaliteliyse garanti önemli değil. Çindekine KDV ödemezsin.

teknikelektronikci

cevabiniz icin tesekkür ederim
hocam 4 kati fiyatdan bahsedyiorum ayrica birde yillik 180 tl yk efendim benim yerime alarmi vs devreye sokup bana haber veriormus vs para istiyor tam 1800 dolar fiyat istediler bu fiyat degil 4 kati 10 kati fiyat ediyor ben 180 dolara komple evi alarm sistemi ile kapliyorum tek sorunum gsm di ama cevabini verdiniz tesekkür ederim kurulumu ise teknik adamiz :D az cok okuyarak hallederiz gibime geliyor =)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

t2

Teknik kitap varsa yaparsın. Olması da lazım zaten ama olmayabilir. Saklamışlardır. Beceremedin deyip kurulum hizmeti verilebilir. Sana sadece kullanıcı kılavuzu verir uğraşıp durursun...

Örnek, Giriş kapsının dedektörünü gecikmeli, balkon penceresini ani alarm  zonu  ayarlamak   istiyorsun. adamın nasıl bir ayar ve program geliştirdiğini ezbere bilemezsin. alarmkontağına seribağlanacak dirençler vs .. bunlar kısa temel bilgilerdir. 1 saattte öğrenirsin. ama ya bir yerden okuman ya da  birinin anlatması lazım. kendi kendine icat edemezsin alarm çalar durur konu komşu rahatsız olabilir.

Türkiyede alarm malzemelerini komple toptanvcısından alabilirsin tahminen 300-400 TL yi geçmez. hem orada bir anlatan adam oluyor. adamın işi o. seni aydınlatıyor. bıkmadan usanmadan işte ben öyle bir konumda çalışıyordum 1 sene dayanabildim. neyse sen geçerli bir elektronik firma bilgileri ile git hemen bayi kaydı yaptır. 1 saatlik eğitimini al malı torbaya  koy eve gel. 2-3 saatte kurup çalıştırıtsın.