SMD ve Sıcak hava havyası ?

Başlatan kaypic38, 24 Ocak 2012, 22:42:40

Freezby

Alıntı yapılan: uveren - 26 Aralık 2012, 18:49:50
2. Tip olanlarda benim şu anda kullandığım tipte olanlar. Önceki sayfalardaki resimlerde gördüğüm trafonun 700watt olmadığı düşüncesiyle rezistansın 70-80 ohm ve 220v olduğu kanaatine verdim. Bendeki kolda çok hafif bir titreşim var, bu yüzden motorun eski tiplerde olduğu gibi diyaframlı olabileceğini düşünüyorum. Bu amaç için reed röle ve thermokupl çok önemli değil, basitçe triyak ile ısı ayarlanabilir ama fan motoru hala kafamı karıştırıyor.

İçini açıp bakabilirsiniz 2 vidası var. Bence kola diyaframlı tip koymazlar, benim diyaframlı dediğim sistem ana ünite içerisinde akvaryum motoru tipli olanlar. Büyük ihtimalle sizin kolunuzda Laptop soğutucu fanına benzer bir fan var. Koldaki rezistansı ısıtmak sizin için problem olmayacaksa motoru fazla kafanıza takmayın, 12 v tan fazla çekeceğini sanmıyorum.

uveren

Bu kollar için satıcı bilgisine sahip arkadaşlar iletişim bilgilerini yazabilirlermi ?
6.yüzyılda doğan kız çocuklar cahilce gömülüyordu. 21.yüzyılda kız/erkek farketmeden, doğamadan medenice öldürülüyor.  "1-Güneş katlanıp dürüldüğünde, 2-Yıldızlar bulandığında, 3-Dağlar yürütüldüğünde, 4-Kıyılmaz mallar bırakıldığında, 5-Vahşi hayvanlar bir araya toplandığında, 6-Denizler ateşlendiğ

mistek

Konuyu sonuna kadar okudum ancak hangi ürünü alacağıma karar veremedim. Sadece sıcak hava istasyonuna ihtiyacım var sıkça smd sök tak işleri ile uğraşacağım en azından 3-5 sene kullanayım istiyorum ve bütçem 350TL. Hangi ürünü almalıyım?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

mistek

Cevabınız için teşekküler.
Türkiyeden mi aldınız? Basit bi arama yaptım ancak sonuçlarda çıkmadı.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

vedo35

yok ebaydan aldim. Ebayda daha cok secenek var. Imkaniniz varsa ebaydan bu markanin butcenize uygun olan modelini alabirsiniz. Ayrica ebayda bol yedek parcalari mevcut.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

mistek

Fatura kesilmesi gerekiyor o yüzden yurtiçinde bakıyorum öneriniz için teşekkür ederim.