C Öğrenmeye Başlıyorum Hangi Kaynak?

Başlatan mas, 28 Ocak 2012, 06:55:56

CoşkuN

Alıntı yapılan: h.akca - 11 Şubat 2014, 12:11:27
arkadaşlar bu e bookları nereden buluyorsunuz bende c öğrenmek istiyorum iyi bir kaynağa ihtiyacım var ama nette hiç pdf bulamadım lütfen bu konuda yardımcı olur musunz
Böyle şeyler duyunca gerçekten hayret ediyorum. Yukarıdaki PDF'ler değil belki ama birçok kaynak var C hakkında, aratırken hangi isimle arattınız acaba?

h.akca

Hocam evet doğru söylüyorsunuz bir sürü kaynak var ama belli bir düzen çerçevesinde bulamadım  c için araştırdım ve gerçekten düzenli bir kaynak bulamadım ben elektrik elektronik 1. sınıf öğrencisiyim şu ana kadar hayatımda programlamayla ilgili hiç bir fikrim yoktu.Yeni yeni bazı şeyleri öğrenmeye başlıyorum.Ve elektrik elektronik mühendisliği okuyan öğrenciler için tavsiyelerinizi okudum.Gerçekten çok faydalı paylaşımlar yapmışsınız ve bu yazılarınızdan faydalanan biri olarak size çok teşekkür ederim.Belki konu biraz saptı ama benim sizden bi isteğim var sizin bana cevap yazmanız benim için gerçekten çok büyük bir şans oldu.Sitenizede  az önce 28 eylül 2013 de arduino kitabınızla ilgili yazınıza yorum olarak yazmıştım. Ben Sakarya Üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim ve kendimi geliştirmek adına ve sizin gibi gerçekten çok iyi bir mühendis olmak için sizin yardımınıza ihtiyacım var.Sizinle bağlantıya geçmek istiyorum.Eğer size karşı bir saygısızlık yapmışsam özür dilerim.Saygılar.

CoşkuN

Sakarya Üniversitesi kütüphanesinde C programlama ilgili güzel kitaplar vardı benim zamanımda, şimdi daha iyileri de vardır eminim. Türkçe kaynak arama bence, oradan ingilizce kitapları al onlardan çalış. Bu arada ingilizceni de ilerletmeye başlamış olursun.

Web sitemdeki iletişim formunu kullanabilirsin soruların için.

h.akca

ilginiz için çok teşekkür ederim sorularım oldukça size döneceğim iyi günler

apsis

sakarya üniversitesinin kütüphanesinde türkçe kaynak pek yok. ingilizce bilmeyenler için biraz sıkıntılı bir durum
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

CoşkuN

Alıntı yapılan: apsis - 11 Şubat 2014, 16:12:31
sakarya üniversitesinin kütüphanesinde türkçe kaynak pek yok. ingilizce bilmeyenler için biraz sıkıntılı bir durum
İngilizceyi ilerletmek için fırsat işte. Bence (öncelikle) İngilizceyi öğrenmek C programlamayı öğrenmekten daha önemli. C programlamayla işiniz bile olmayabilir ileride ama babanızın fabrikasının başına bile geçecek olsanız ingilizce bilmek şart. Zaten bundan sonra öğrenmek isteyeceğiniz birçok şey için de Türkçe kaynak bulamayacaksınız.

h.akca

Coşkun hocam peki sizce doğru mu yapıyorum ?Tavsiyelerinizi okumuştum ama elektronikte kendimi geliştirebilmem için öncelikle programlamadan mı başlamam gerekir yani sizce nasıl bir yol haritası çizmem gerekir ?

MrDarK

Alıntı yapılan: h.akca - 11 Şubat 2014, 19:10:59
Coşkun hocam peki sizce doğru mu yapıyorum ?Tavsiyelerinizi okumuştum ama elektronikte kendimi geliştirebilmem için öncelikle programlamadan mı başlamam gerekir yani sizce nasıl bir yol haritası çizmem gerekir ?

Soru genel bir soru olmuş ; elektronik öğrenmeye arkadaşlarından önce ilgi gösterip birşeyler yapıp fark yarattığını düşünüyorsan evet doğru yapıyorsun.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Elektrik2012

Öncelikle C programlama dünyaasına hoş Geldiniz En iyi Kaynak Kod lardır,Kodlardan önce Kod anlamlarını neyin nerde ne zaman kullanılacağını öğrenmek için Benim Tavsiyem
Temel C Programlama
Murat Taşbaşı öneriyorum.

Pic C için İse Serdar çiçek Pic programalma Tavsiyelerim ama en önemlisi binlerce kod yazmak en  iyi öğrneme tekniği bu :) Kolay Gelsin

h.akca

MrDark hocam yani kendmi geliştirmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.Ama fazla bilgi sahibi olmadığımdan kendime bir yol haritası çizemedim.Ve bunun için de sizlerin tecrübelerinize ihtiyacım var.Sizlerin yardımlarınıza ihtiyacım var.

h.akca