Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

t6000

Başlatan a.zorba, 19 Temmuz 2004, 16:24:53

a.zorba

t6000 cihazı hakkında türkçe bilgiyi nerede bulurum bilen varmı(antrak sayfalarını biliyorum)
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

teknisyen

dostum sanırım polar T6000 CİHAZI hakkında bişeyler ögrenmek için  bu cihazın türkiye dispirütörü gate elektronik benim çalıştıhgım şirket benimde elimde kullandıgım cihaz t3000 t6000
www.gateelktronik.com.tr 0312 267 32 00 ayhan bey le görüş
ögrenmek istedigin nedir  bende sana yardımcı olayım eger ankaradaysan yanınada gelebilirm dostum

kolay gelsin  
esen kal

byka

evet arkadasım ogrenmek istedigini sor

sayın teknisyenden bize düşmez ama yinede yardımım dokunursa sevinirim.epey bir zamandır bende kullnaıyorum
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

teknisyen

estafurullah bayka
üstadların yeri ayrıdır öncelik üstadların
sevgili bayka
dostum byka ne üzerine çalışıyorsun (iş ne üzerine)
esen kal

a.zorba

cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim
benim ögrenmek istedigim
entegreyi yerinden sökmeden ve calışan başka bir kart olmadan entegreyi kontrol edebilirmiyim
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

a.zorba

ben bu cihazla daha önce kısa süreli çalıştım(t6000) şimdi yeniden çalışmaya başlayacagım onun için zaman içinde sorularıma cevap  verirseniz  sevinirim şimdiden teşekkür ederim

byka

Alıntı yapılan: "a.zorba"cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim
benim ögrenmek istedigim
entegreyi yerinden sökmeden ve calışan başka bir kart olmadan entegreyi kontrol edebilirmiyim

hocam eger tamir etmeye calıstıgın kartın daha onceden saglam olanından I/O grafikleri hdd e kaydedilmişse,tabiki o I/O grafklerini geri cagırıp karsılastırma mantıgı ile saglamlıgını anlayabilirsin.

ama oyle bir kayıt yoksa,sıradan bir ttl yada cmos serisi yada ozel entegrenin saglamlıgını  bir entegre test cihazı gibi tespit edemezsin.

ne yaparsın t6000 nin pulse cıkıslarını function generator (kaynak) gibi ekranını da scope gibi düşünerek  pin pin test yapabilrisin
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

teknisyen

kardeş test edebilirsin ama t 6000 cihazına çok iyi hakim olman lazım tamir ettigin kartı daha önceden tamir etmiş olmanda lazım
ama yok ben bu cihazı babalar gibi kullanıyorum karekteristikleri ve eentegreleri v.s  iyi biliyorum diyorsan sökmeden kart üzerinde çatır çatır tamir edersin

ama bana sorar isen  ki ben yıllardır t3000 kullanıyorum ve bendeen önce kullanan üstadlarımda aynı fikri savunurlar (sevgili byka gibi)entegreyi sök veya hangi devre elemanını parçayı sökecekisen dışarda test et

:!:  :!:  unutmaki :!:  :!:  t6000 cihazının mosfetler herkademede test edemiyorsun örg: lov ve hıgt ta bozuluyor
aynı zamanda programlı malzemelerede dokumnamassın çünkü onlarıda bozar (içindeki programa zarar veriyor )
eger kart üzeribde programlı malzeme var ise ve kart üzerinde test etmek istiyorsan + ve - yi kısa devre ederek bakmanı öneririm
esen kal

a.zorba

cevaplarınızla cok yardımcı oluyorsunuz sagolun üstatlarıma bir sorum daha olacak t6000 ile system8 beraber çalışrmı ?
(çalıştıgım fabrika şuanda kapalı malzeme aldıramıyorum elde olanlarla birşeyler yapılabilirmi)

teknisyen

dostum ne yapmakistedigini tam olarak açıklar isen sana daha detaylı bilgi verebilirim
ama yukrıda verdigim numarayı ara ve ayhan bey veya tunca beyle görüş aklına netakılıyorsa o konuda sana bilgi versinler sistem 8 gördüm ama kullanmadım
ama biliyorum