unit diital skop ve sinyal jeneratörü hakkında yorumlarınız

Başlatan gevv, 08 Şubat 2012, 15:16:00

gevv

dijital skop konusunda  allegro hocam  dijital  skoplar smps işleri için  iyi değildir  demişti  umarım  her model için geçerli değildir  sizce aşağıda ki skop  nasıldır

birde aşağıda ki modelden sinyal jeneratörü  kullanan varsa  cihaz hakkında ki düşüncelerini  paylaşırsa  sevinirim

upload images

NecroCapo

UNI-T  UTD4102C kullanıyorum, kullandığım kadarıyla memnunum, özellikle 16 kanal logic analyzerdan.  Yalnız geçen gün SMPS pwmlerini izlemek istedim, izolasyon trafosu olmadığı için probu değdirir değdirmez devreyi heba ettik. Ayrıca iki kanal da birbirinden izoleli değil herhalde.

camby

ahfxg

Bu dünyanın en baba dijital skopu LECROY'dur. Ben bunu bilir bunu söylerim!
Erkeklerin dünyasına başkaldıran bayan mühendis..

gevv

doğrudur  gönül isterki lecroy tetronix fuluk vs  alalım  ama  konuyla ilgili yorum  şuan  benim için daha iyi olurdu :D

@NecroCapo  hocam izo.  trafo  olayı  analog dijital  fark etimiyor  smps  için  standart olmuş :)

ahfxg

Skop'un belirtilen özellikleri genel SMPS için yeterli. Yalnız şu var OMRON'ları duymuşsunuzdur. Neler neler yazıyor sheet'inde yalnız gel gelelim 1kHz'i bile doğru gösterdiğini görmedim. Çok kötü.
Bence skopu görerek hissederek almalısınız. Bunun için yıllardır analog skop ile çalıştım. Dediğim gibi ta ki LECROY'un tadına varıncaya kadar.
Erkeklerin dünyasına başkaldıran bayan mühendis..

ipek

bir arkadaşımda Tekronix en az 12 yıllık modelini hatırlayamadım  portable osilaskop var ,switch mode işlerinle uğraşıyor
her iki propta izole şaseleri bağımsız batarya ilede çalışabiliyor  uzak doğulular böyle bir ürün yaptılarmı acaba.?