RFID kart Yuvaları

Başlatan Mucit23, 14 Şubat 2012, 23:27:04

Mucit23

Arkadaşlar Bişey sormak istiyorum.
Şu post makinalarında kartı soktuğumuz yuvalardan bulunurmu piyasada. Ben bu yuvaları RFID kartları okumak için kullanacağım. Bildiğim kadarıyla bu yuvalarda bazı optik sensörlerde bulunuyor. Kart yuvasında kart olup olmadığı anlaşılabiliyor. Fazla lazım değil en fazla 3 adet lazım. Bildiğiniz temin edebileceğim bir firma varmı?

Ersin

RFID ( Radio Frequency Identification ) kart uzaktan gösterip okuttuğn karttır. O yuvaya ya manyetik okuyucu denir rfid kart oraya takılmaz.Bir ara biri çıkma lcd ve benzeri gibi şeyler satıyodu , çıkma pos makinaları felan vardı.Oyle bir yerden uygun fiyata manyetik okuyucu bulursun.

Mucit23

hocam manyetik okuyucu olduğunu biliyorum. Ben dedim belki Üzerine anten yerleştirip RFIDleride okuyabilirim. Hocam dediğiniz post makinası tamiri yapan bildiğiniz firma varmı? Kime sorayım

pcb_desing

Mucit23
Bir ara oteller ıcın rf-id energysaver yapmıstım ıyasada elekrıkcılerde kart okuyucu prızler var onun ıcıne entenı ve rf-id devresını yerlestırmıstım  yada pıyasa smart cert soket dıye ara hazır soketler mevcut.

http://www.futurlec.com/Smart_Cards.shtml

Mucit23

Aradığım aynende bunun gibi birşey. Ama aklıma takılan birşey var. Bu kart yuvalarının içine kartın hepsi girmiyor. Yarısı felan giriyor. Ben şimdi bu kart yuvasının üzerine anteni yerleştiririm fakat okuma veya yazmada problem çıkarmı bilmiyorum. Ben bakayım bu smart kart yuvalarına. Şu çip temas yerlerini sökmem gerekecek galiba.

Mucit23

Konu dışı ama Şu smart kartlarlada güzel sistemler yapılabilir.RFID olması biraz pratiklik açıdan iyi. Smart kartlar benim şimdilik işimi görmüyor. Bu kart yuvalarını Türkiye Piyasasında nerde bulabilirim.

controller

RFID'nin avantajı zaten temassız çalışması. RFID kartı yuvaya soktuktan sonra bir esprisi kalmıyor. Amacını anlayamadım.
Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

Mucit23

Hocam RFID kartları yazmak için kullanacam. Okuma için cihazlara yaklaştırmak yetiyor zaten kullanıcı kartı yuvasına soktuktan sonra kart içerisine gerekli bilgileri yüklemeyi düşünüyorum. Kutu üzerine monte edilmesi kolay olur.

Mucit23

Yaptığım cihazda okumak için ayrı yazmak için ayrı cihazlar kullanılıyor. Kart yazma cihazında sadece bu soketten bulunacak.

pcb_desing

Aşagıda lınkte bulunan kutuları bır ıncele ıllakı soketlı olması gerekmezz uzrerınde fatura olan kutular ısını gore bılır sıteyı bır ıncele.

http://www.altinkaya.com.tr/Egimli_Masaustu_Kutular.html

Mucit23

Aslında DT-100 işimi görebilir.

pcb_desing

evet gayette guzel olur bence

pcb_desing

Mucit23

hocam peki şunu sorayım. Kutu işini halledersem eğer, üstüne çıkartma felan yapmam gerekecek. Ev ortamında bunu yapamam herhalde mutlaka bi matbaa işiyle uğraşanlara işim düşecek. Tasarım işini corelde yapıp matbaacıya götürsem yapışkanlı kağıda basarlarmı? Yoksa tabela reklam işleriyle uğraşanlarmı yapar bunu

pcb_desing

reklam tabele ısıs yapanlar daha mantıklı olur matbacı kalıp ucretı falan ıster bır suru iş