LM35 için uzatma kablosu/aparatı

Başlatan cer, 15 Şubat 2012, 01:24:32

cer

Merhaba,

2 adet LM35 kullanarak bir kart tasarladım. Kartın üzerindeki LM35'lerin 15cmlik bir kabloyla dışarı sarkması lazım. Adet olarak fazla olacağı lehimleme vs. ile uğraşmak istemiyorum veya minimum uğraşı istiyorum. Bunun için bana LM35'i takıp uzatabileceğim bir aparat(kablo, kablo ucu vs.) lazım.

Bir de sinyalde dalgalanma olmaması için LM35'in çıkışı ile beslemesi arasına ve beslemeyle toprak arasına 100nF attım. Onları kolay biçimde nasıl uygularım? 100nFleri kartın üzerinde yerleştirmekle LM35'in hemen çıkışına yerleştirmek arasında fark olacağından, kolay bir şekilde halletmek istiyorum.

Nasıl yapabileceğimle ilgili bir fikir verirseniz sevinirim. Aşağıda da rezalet bir çizim var, anlatamadıysam görsele bakmak belki işe yarayabilir  :-[

Kabil ATICI

LM35'in olduğu kablo ucuna küçük bir kart tasarlamak ve kondansatörüde bu karta monte etmek uygun olabilir. Böylece kablo da bu karta bağlanabilir. Hatta kondansatör burada SMD olarak kullanılabilir. (yüzey montaj)
ambar7

cer

Maliyeti çok artırmaz mı hocam o? Daha ucuz bir çözüm var mı ki?

Kabil ATICI

1cmx1cm (veya 10mmx5mm) kart maliyetini çok artıracağını düşünüyorsun. Peki soket veya aparat bedavaya mı gelecek?
ambar7

cer