Wattmetre kullanimi hakkinda

Başlatan z, 29 Şubat 2012, 01:59:44

z

Bir pilin gucunun wattmetre ile olculmesini anlattigim videomu sizlerle de paylasiyorum.

watt.wmv
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

RcALTIN

sizin wattmetrede iyiymiş hocam, çifti de gördük de tek probla ölçümü henüz görmemiştik  :D ama temassızlığı giderin, olmaz öyle ;D
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

muratdu

Hocam harika olmuş...
Aslında, birde kablosuz ölçüm yöntemini gösterseniz :)

umberto

Hocam Birde kameraya karşı 60 watlık bir lamba yakıp gözümüzü kör etseydin :)
Adettendir her videoda lamba yakmak :)

remzi

ne yapıyor bu adam dedim kendi kendime.
Allah sizden razı olsun iyi güldürdünüz beni sabah sabah...
ATA DEMİRER Picprojede...

t2

Yalnız bu tekprobla ölçüyor galiba, iyi olmamış. BUnun probsuzu olsa daha iyiolur. havadan ölçsün.

Andromeda

Al işte bir puroce daha ..
bu sefer sağlamcıyım..belediye meclis onayına sunuyorum..
kabul edenler etmeyenler...oy birliği ile kabul edilmiştir.. 90 görülmüş ve onaylanmıştır..
vatana millete hayırlı olsun...!!
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

NecroCapo

Karnım ağrıdı gülmekten :)
Hocam duyduğum kadarıyla Totorro marka wattmetreler wireless ölçüm yapabiliyormuş.

Erol YILMAZ

Bir video da benden geliyor,

Aktörler: Ben ve Kubilay Barlas...

http://youtu.be/at4JivSDpNg

Mucit23

What is Thissss???  ;D

Hocam bu arada masaüstü süper.  ::)

remzi

Alıntı yapılan: Allegro - 29 Şubat 2012, 10:01:08

Sonuç ne beleş enerji varmışmı yokmuşmu?

mcn

Kubilay barlas hala şokta o yüzden kendinden beklenen basın açıklamasıını henüz yapmadı,şoktan çıkması bekleniyor  :)
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

z

Kamera karşısına konuşmak inanılmaz zor bir şeymiş. Normal rahat kendimden emin tavırlarımı kamera karşısında gösteremedim. Sesim titredi kelimeler aklıma gelmedi. Bu bu kısacık çekim için bir sürü deneme yapma zorunda kaldım.

Kubilay hocam'a mail atıp, kamera karşısındaki rahat konuşması, kendini ifade edebilmesi nedeniyle tebrik edecektim fakat sonradan almayayım başıma bir dert daha diyipvazgeçtim.

Fakat ben tek kelime ile kamera karşısındaki rahat tutumuna hayran kaldım. Ciddi, amacı olan bir video çekip bir konuyu anlatmaya çalışın ne demek istediğim daha iyi anlaşılacak.

Kesinlikle tiyatro sanatçısı olabilir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Klein

Alıntı yapılan: Allegro - 29 Şubat 2012, 10:01:08

Hocam video ne zaman çekildi?
Nasıl ikna ettin bu çekimi yapmaya?
çekim bittikten sonra ne oldu?
Buradaki tartışmalar hakkında konuştunuz mu?
benim kitlerin son durumu ne? (fırsattan istifade :)  )
Yaptığını iddia ettiği şeyi aslında yapmamış olduğuna ikna oldu mu?
daha aklıma gelmeyen onlarca soru....

pisayisi

Watiye metrenin ilüzyonunu ortaya çıkaran @allegro teşekkürler. Laf dalaşından ziyade uygulamalı bir ispat olmuş.

bu arada watmetre neden 170 watlarda kaldı derseniz, lamba bağlanmadan önce yakaladığı azami güç 32volt x 5.3 amper =170 watt. bu kaynaklar 5.5 amperlere kadar verir zaten. Bu azami gücü ekrana yapıştırdı daha sonraki küçük değerleri hiiç dikkate almadı.Yük bağlanmasa bile duty cycle %10 lar mertebesindeki bir işaretle hattı iç direnci üzerinden kısadevre yaparak ölçüm yapıyor. Yüksüz ölçüm mantığı bu...

Murat