Wattmetre kullanimi hakkinda

Başlatan z, 29 Şubat 2012, 01:59:44

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: Klein - 29 Şubat 2012, 11:20:34
Hocam video ne zaman çekildi?
Nasıl ikna ettin bu çekimi yapmaya?
çekim bittikten sonra ne oldu?
Buradaki tartışmalar hakkında konuştunuz mu?
Yaptığını iddia ettiği şeyi aslında yapmamış olduğuna ikna oldu mu?

Çalıştığım yer Kubilay a çok yakındı, önce tel ile görüştük.
O da sağolsun kırmadı beni, geldi.
Video çekimi 24 saat önce, öğleden hemen önce yapıldı :)
İkna etmek için uğraşmadım, Watt Meter i test ettik, bi de benim Wave2 telefonun görüntü kayıt kalitesini...
Çekim bittikten sonra şaşkınlığını saklayamadı...
Picproje.org konusuna girip tansiyonu yükseltmedim pek.
Uzun süre benim Bunalmış olduğumu zannetti, Kimliğimi gösterdim...
Kendini bu tasarıma inandırdığı için dönmesi kolay olmayacaktır,,,

Watt metre "sadece bağlanılan gerilime" göre bir sonuç veriyor,

30 vdc de 148,
32 vdc de 170 civarı...

Bu arada görülen güç kaynağı 32VDC, 10A   yani cihaz için kurduğunuz ölçüm teorisine göre 320 civarı WATT göstermesi lazım.
Ama öle birşey yok...

Bu testi gidip te 30V, 5A   güç kaynakları ile yapsaydık  o zaman soru işaretleri halen bitmeyecekti..

Klein

Alıntı yapılan: Allegro - 29 Şubat 2012, 11:31:29
Uzun süre benim Bunalmış olduğumu zannetti, Kimliğimi gösterdim...

:):):):)

remzi

Burada Allahtan haramdan helalden bahseden kişi çıkıp bir özür dileyecekmi bakalım.
O kadar kişiye küfür etti hakaret etti. Bence en azından samimi bir özür dilemesi gerekiyor...

OG

Alıntı yapılan: z - 29 Şubat 2012, 11:16:06
Kamera karşısına konuşmak inanılmaz zor bir şeymiş. Normal rahat kendimden emin tavırlarımı kamera karşısında gösteremedim. Sesim titredi kelimeler aklıma gelmedi. Bu bu kısacık çekim için bir sürü deneme yapma zorunda kaldım.

Kubilay hocam'a mail atıp, kamera karşısındaki rahat konuşması, kendini ifade edebilmesi nedeniyle tebrik edecektim fakat sonradan almayayım başıma bir dert daha diyipvazgeçtim.

Fakat ben tek kelime ile kamera karşısındaki rahat tutumuna hayran kaldım. Ciddi, amacı olan bir video çekip bir konuyu anlatmaya çalışın ne demek istediğim daha iyi anlaşılacak.

Ticari başarı için etken faktörlerden birisi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

SpeedyX

Hayatımda hiç wattmetre kullanmadım, çok büyük bir kayıp ve noksan benim için...
Ne dandik bir aletmiş o öyle ya, yalan yanlış gösteriyor. Söz konusu arkadaşta teorik bilgi konusunda çok fena bir durumda olduğundan cihazın her dediğine taparcasına inanmış. Arkadaşın problemi sadece cahillik. :)

Andromeda

Bu ölçü aletinin ölçme prensibi ile ilgili Bunalmış ın sitesinde anlattığında herkes hemfikir mi..
yani akım ve gerilimi "sıra" ile ölçüyor ve çarpıp yazıyor..bu işlem akım çekildiği zaman gerilim değişmiyorsa doğru sonuç verir..
diğer bağlantıyı bana anlayabileceğim şekilde anlatabilirmisiniz ...
bu bağlantıda ne ölçüyor?kaynağın gücü veya alıcının gücü...?

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

umberto

Allegro'nun videosunu izledikçe aklıma, Kubilay Bey'in önceki videolarda demiş olduğu özlü sözler geliyor.
Örnek :)
1. Ömrüm sizin gibi insanları köpek etmekle geçti.
2. Siz nasıl bir topluluksunuz nasıl bir oksijen soluyorsunuz.
3. Çekilen ham güç.

Arkası gelebilir :)

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: elek - 29 Şubat 2012, 12:54:26
Bu ölçü aletinin ölçme prensibi ile ilgili Bunalmış ın sitesinde anlattığında herkes hemfikir mi..
yani akım ve gerilimi "sıra" ile ölçüyor ve çarpıp yazıyor..bu işlem akım çekildiği zaman gerilim değişmiyorsa doğru sonuç verir..
diğer bağlantıyı bana anlayabileceğim şekilde anlatabilirmisiniz ...
bu bağlantıda ne ölçüyor?kaynağın gücü veya alıcının gücü...?

Video da kullanılan wattmetre şaibeli bi alet,

Bozulmuş gibi görünüyor...
Mantığa sığmayan değerler gösteriyor... Ve bu değerlerin cihazdan geçen akımla ilgisi yok,
sadece gerilime bağlı çalıştığını gördüm.

TDK ya göre,
şaibe :
Kir, leke.
Eksiklik, kusur, ayıp.

t2

Modifiye yapılmış, çip takılmıştır. ham güce ilaveten tam gücü ve olmayan gücü de gösteriyor, gücüne güç katılmış olabilir. belki de pilsiz çalışıyordur, ölçtüğü cihazlardan enerji alıp onu katlamıştır :)

umberto

Güzel Bir Bedava enerji projem var. Bu konu için yatırımcı bulabilirmiyim acaba ?
Çalınmasın diye projenin ayrıntıları veremiyorum fakat kabaca çizimi şöyle. Patentli bir proje.

YK44

İşlerden okadar bunalmıştımki, Allahta sizleri güldürsün..

z

2 telle güç ölçtüğü iddia edilen aletin çalışma prensibinin sitemde anlattığım şekilde çalıştığını düşünüyorum. Zaten daha başka da izah tarzı yok. Hani hep hata yapsa tamam da doğru ölçüm yaptığı durumlar var. Bu cihazın 2 telle kullanım konusunda  güç hakkında aşağı yukarı fikir vermesi açısından pratikçe kullanılsın diye üretildiğini düşünüyorum. Arızası da vardır.

Yalnız bu cihaz gerçekten de 2 telle güç ölçümü yapacaksa güç kaynağının kesinlikle akımdan etkilenip voltajını düşürmemesi gerekir.
Bu da ancak ve ancak elektrik şebekesi yada akümülatör gibi devasa akımlar verebilen güö kaynaklarına bağlacak küçük güçlü yüklerde doğru ölçüm sözkonusu olabilir.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Erol YILMAZ

"Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir, Fendir..."

Atatürk'ün sözleri bazen "LUCK" diye oturuyor ya öyle bir durum...

Üzülüyorum halen daha bu duruma, ama bazı sözler var şimdi söylenmesi gereken:

"Cehalet, gerçek bilginin aksine, bireyin kendine olan güvenini artırır."

1-Niteliksiz insanlar ne ölçüde niteliksiz olduklarını fark edemezler.
2-Niteliksiz insanlar, niteliklerini abartma eğilimindedir.
3-Niteliksiz insanlar, gerçekten nitelikli insanların niteliklerini görüp anlamaktan da acizdirler.
4-Eğer nitelikleri, belli bir eğitimle artırılırsa, aynı niteliksiz insanlar, niteliksizliklerinin farkına varmaya başlarlar.

"Dünyanın sorunu,Akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır....Bertrand Russel"

Bir süredir aklımdaydı buna benzer bi teori ama çok seneler önce bi amerikalı yazmış benzerini :)

"İşinde çok iyi olduğuna" yürekten inanan 'yetersiz' kişi,
kendini ve yaptıklarını övmekten,her işte öne çıkmaktan ve aslında yapamayacağı işlere talip olmaktan hiçbir rahatsızlık duymaz...!
Aksine her şeyin hakkı olduğunu düşünür! Ancak bu 'cahillik ve haddini bilmeme' karışımı mesleki açıdan müthiş bir itici güç oluşturur.

'Eksiler' kariyer açısından 'artıya' dönüşür.

Sonuçta, 'kifayetsiz muhterisler' her zaman ve her yerde daha hızlı yükselirler.
Bu arada, gerçekten bilgili ve yetenekli insanlar çalışma hayatında 'fazla alçakgönüllü' davranarak öne çıkmaz,yüksek görevlere kendiliklerinden talip olmaz,kıymetlerinin bilinmesini beklerler.
Tabii beklerken kırılır, kendilerini daha da geriye çekerler.
Muhtemelen üstleri tarafından da 'ihtiras eksikliği' ile suçlanırlar.

http://kitap-evi.blogspot.com/2010/04/cahil-ilahlar-ve-akll-kucukler.html

AsHeS

Allegro hocam öncelikle arkadaşı yanınızda deneme yapmaya ikna etmeniz büyük başarının 1. si 2.si ise olay karşısında anladığım kadarıyla net bir şekilde wattmetre de arıza ya da ölçüm hatası olduğunu göstermeniz 2. büyük başarı.Arkadaşa bu konuda cevap hakkı doğuyor bence ve ilk video da üzerine basarak söylediği gerizekalılar topluluğu ve bunalmis hocaya yardırdığı hakaretler konusunda da kendisinden açık bir özür bekliyorum neden çünkü arkadaş hak hukuktan bahseden özlü sözleri pek seven birine benziyor kanımca.O yüzden bu video başlı başına bir olaydır sessiz sakın gayet de karşılıklı anlayışla çekilmiş bir ispat videosudur bence.Kısacası olayın bir sonuca bağlanması taraflar açısından güzel olur küs kalmak iyi birşey değildir.

Andromeda

Bu ölçü aleti bilinen vatmetre bağlantısında olduğu gibi ölçü yapıyor... sayaç gibi düşünelim..
diğeri ise kaynağın akımının değişmediği durumlarda 2 tel ile ölçüyor..
küçük dc motorlar ile uğraşırken bu durum gözönüne alınmalı...
teknik olarak böyle ve fazlada uzatılacak bir durum yok ...
zaten "bunalmış" sitesinde bahsetmiş konudan..
bu başlıktaki konuyu açan da teknik bir tartışma olsun dememiş..videodan bu anlaşılıyor :)

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"