china malı tablet pc pc monitörüne çevrilebilir mi ?

Başlatan quasar2007, 29 Şubat 2012, 22:12:47

quasar2007

arkadaşlar kusura bakmayın. konu doğru yerde mi bilmiyorum. internette hiç örneğine rastlayamadığım bir konu hakkında fikrinize ihtiyacım var.

Elimde s3c6410 işlemcili tablet pc var. firmware yükleyemediğim için kullanılmaz durumda. ancak tabletin öylece orda durması beni rahatsız ediyor.

Acaba bu tableti pc monitörüne çevirebilirmiyiz. araştırdığım kadarıyla vga çıkışından lcd kontrol eden devreler satılıyor ve bunlarda arm işlemci kullanılıyor. benim tablette de arm işlemci olduğuna göre böyle bir dönüşüm mümkün mü acaba?  kart üstünde jtag için olduğu söylenen uçlar bırakılmış.

Biraz pic bilgim olmasına rağmen, Arm işlemciler hakkında bilgim yok. jtag nedir onuda bilmiyorum. Bu yapılabilir mi ? Yapılabilir ise öğrenmeye nerden başlamalıyım. geliştirme kiti alacak para yok. eğer olursa bu benim için bir çeşit geliştirme kiti olabilir mi ?

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

hosiminh

s3c6410 arm11  işlemcisi olan bir tablet pc niz var, bu cihazın kaç voltta çalıştığını ve işlemcinizin interrupt uçlarını bildiğiniz sürece içine yeni yazılım atıp bunu sadece ekran olarak kullanmak mümkün. fakat bahsettiğiniz jtag benim algıladığım kadarıyla zaten cihazın yazılımına linux olarak müdahale yapabileceğimiz bir yapı. Çin mallarında bu sorun çok var fakat ben de android bir tablet pc aldım çinden içine türkçe yazılımlar da atabiliyorsunuz. Şimdi onun içindeki işlemciyle ben de uğraşmaktayım. eğer bununla ilgili sonuçlar elde edersem kodları belki işten dolayı direk paylaşamam fakat size elimden geldiğince yol gösteririm. Size tavsiyem öncelikle s3c6410 bu işlemcinin yapısını bir algılayın üzerinde basit yazılımlar gerçekleştirip biraz deneyin veya örnekleri araştırın kesinlikle yararlı olacaktır. Ben elimdeki cihazla ilgili bir gelişme olduğunda size neler yapabileceğinizi elimden geldiğince tarif etmeye çalışacağım.