Kötü amaçlı yazılım yazma

Başlatan z, 16 Mart 2012, 11:36:55

z

Kas yapayim derken goz cikartmaktan da korkuyorum.

Zamaninda bir arkadasim network aginda sistem aciklari oldugunu ispatlamak icin ufak capli calismalar yapti sonucta aciklari buldu.

Sonuc ne oldu dersiniz?

Yonetim arkadasin savunmasini istedi. Ceza vermeye kalkisildi.

Cogu zaman mesai saati bittigi, yapmam gereken isler bittigi halde eve gec gitmemin sebebi, ust duzey calisanlardan once is yerini terketemeyecegimiz seklinde bir anlayisin (sifai talimat) olmasi.

Aksi halde mobbing baslar.

Zamaninda eve gidemeyisimim bir sebebi bazi gunler oynanan bu vb oyunlar.  Cunku ust duzey pasazadeler daha ust pasazade ustlerine sirin gozukmeye calisiyorlar.

Nasilmi?

Bakin eve bile gec gidiyoruz. Calisiyoruz. Gec cikiyoruz imaji.

Halbuki ne calismasi. Oyun oynaniyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Senin o iş yerini terk etme zamanın gelmiş. Bekleme yapma.

z

Ucururum ucurmasina da ertesi gun hem o bilgisayari onarmam hem de gunluk standart islerimi yapmam gerekir.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

esensoy

klavye mouse a sarmak daha mantıklı gibi sanki,
wireless sa mesela jammer tarzı birşey olabilir,
ya da kablolu ise; araya girip çalışmasını kesmek ??
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

muhendisbey

Hocam hizmet durdurma işinde kaş göz çıkarmazsınız. Sadece o oturum boyunca hizmetler durur. yani ayar olarak kalmaz. Bir de sadece bildiğiniz hizmetleri dudurabilirsiniz. Mesela yazdırma biriktiricisi yazıcı hizmetidir. Durdurursanız yazıcıya erişimi engellenir.
Windows saat, windows ses, tak kullan,sunucu... gibi zararsız hizmetler. Netlogon gibi önemli hizmetlere dokunmamak gerekli.

daha önce programı sona ekleyin demiştim sona eklenirse anlaşılması kolay olur. Başa ekleyin oyun açılsın hizmetler dursun. Oyunun kısayolu olarak bat dosyasını gösterirsiniz.

http://www.barikat.com.tr/BilgiKutuphanesi/BIGB_Websense_Web_Servislerini_Durdurup_Baslatmak_v1_0.pdf

bu dosyada hizmet durdurma/başlatma örneği var ufak çaplı kendi bilgisayarınızda deneyebilirsiniz. Delphi ile arkaplanda sadece işlemler kısmında çalışacak hale de getirilebilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

teknikelektronikci

z hocam siz yurtdisinda degilmiydiniz ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

OG

Oyun açan adama gıcıklık olsun diye masaüstü arka resmi olarak uygunsuz bir resim oturtacaksın. Hatta, bu resmi onun adı ile diğer personele email olarak atacak.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: OG - 17 Mart 2012, 23:08:39
Oyun açan adama gıcıklık olsun diye masaüstü arka resmi olarak uygunsuz bir resim oturtacaksın. Hatta, bu resmi onun adı ile diğer personele email olarak atacak.

;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

t2

Bir şekilde bilgisayarda sorun çıkartılır ya da çıkması beklenir.

Teknik servis, sorunu gidereyim derken, kötü amaçlı ve başka amaçlı yazılımları yükler.