Gold Master uydu alıcısı kanal bulmuyor.

Başlatan ziyaretci, 30 Mart 2012, 19:33:46

ziyaretci

Merhaba arkadaşlar 

Gold master uydu alıcısı 11844 v 2222 yazıyorum Turksat oto arama frekansı ama hiç bir kanal bulmuyor.

sinyal göstergesi %35 küsür
kalite % 55 küsür

acaba uydu alıcısındaki dayzek   de bir problem olabilirmi yoksa sistem entegresi çöp mü ?

mezire

arama menusunde " Transponder" seçeeğini seçmen gerek . gerçi benim uydu farklı ama bir dene istersen

elektroacemi

berke_42

Cihaz kurulum lnb ayarlarını kontrol edin ,sinyal hataları bazen smpsdan çıkabiliyor özellikle "blok kondansatör "ve 3-5v hattı  kondansatörlerinin saglamlıgından emin olmak lazım,yeni bir yazılım atıp denemek gerek .sonuç alınamıyorsa Lnb,lnb entegresi ,(13/18v kontrolu ) tuner,işlemci,işlemci bacaklarındaki soguk lehim vs es geçmemek gerek
''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''

ziyaretci

Alıntı yapılan: berke_42 - 31 Mart 2012, 18:46:33
Cihaz kurulum lnb ayarlarını kontrol edin ,sinyal hataları bazen smpsdan çıkabiliyor özellikle "blok kondansatör "ve 3-5v hattı  kondansatörlerinin saglamlıgından emin olmak lazım,yeni bir yazılım atıp denemek gerek .sonuç alınamıyorsa Lnb,lnb entegresi ,(13/18v kontrolu ) tuner,işlemci,işlemci bacaklarındaki soguk lehim vs es geçmemek gerek

öncelikle herkese görüş bildirdiğiniz için teşekkür ederim.

berke_42

güç kartından galiba 400v kondansatöründen ıslık sesi geliyor normaldir diye kaile almamıştım.

güç kartından kaynaklanan sinyal sorunları oluyor dedin kondansatörleri değiştirip sonuç bilgisi veririm.

Teşekkür ederim.

K46

kondansatörden ıslık sesi gelmesi pek karşılaşılan bir durum değildir. o ses smps trafosundan geliyor olmasın?
Ayrıca, sinyal göstergeleri cihazdan cihaza değişiyor ama, %35 çok düşük gibi, cihazı çalışır durumdaki bir cihazın yerine takıp deneyin, muhtemelen sinyal seviyesi yükselince kanal bulacaktır. Anten yönü yada lnb bozuksa, boşuna cihazı kurcalamamış olursunuz..
Bak, ibret al, yere düşen yaprağa, O da eskiden, yukarıdan bakardı toprağa!

ziyaretci

Alıntı yapılan: K46 - 31 Mart 2012, 21:19:07
kondansatörden ıslık sesi gelmesi pek karşılaşılan bir durum değildir. o ses smps trafosundan geliyor olmasın?
Ayrıca, sinyal göstergeleri cihazdan cihaza değişiyor ama, %35 çok düşük gibi, cihazı çalışır durumdaki bir cihazın yerine takıp deneyin, muhtemelen sinyal seviyesi yükselince kanal bulacaktır. Anten yönü yada lnb bozuksa, boşuna cihazı kurcalamamış olursunuz..

evet olabilir büyükbir ihtimal trafodan ,

lnb ve anten ayarında bir sorun yok çalışan bir uydu alıcım var .

işte dediğim gibi arzalı olan alıcıda lnb konfigirasyonlarıda düzgün

tp kanal aramaya turksat oto arama frekansını(11844 v 2222 şebeke arama oto)

yazdığımda
sinyal oranı %45
kalite %65 küsür renk göstergesi sarı , arama yaptırdığımda
aranma oranı %100
den başlıyor 3-4 sn sonrada 0 kanal ile arama sonlanıyor.

dediğim gibi çalışan uydu alıcısı var onda hersey normal  düzgün.

güç kartındaki çıkış kondansatörlerini değiştirdim dayzek in lehimlerini tazeledim.

özür dileyerek söylüyorum sinyal 45 56 imiş yanlış bilgilendirdim sizi.
11844 V 2222 şebeke arama:Oto
sinyal = %45
kalite=%65
renk= sarı
lnb konfigirasyonları =tam
dayzek lehimleri tazelendi.

%100 den başlıyor kanal bulmuyor.

kanal bulmuyor

Evet en son tespitim sistem entegresi soğutucuyu  acayip fazla  ısıtıyor.Büyük bir ihtimal entegre gidik.