Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

stm32f4discovery

Başlatan serhat1990, 31 Mart 2012, 16:26:24

serhat1990

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı , discovery kitte pinlere bağlantı yap sok falan çok ugrastırıyor bir kart çizmek istiyorum fakat bu ek kartın gerilimini sizce discovery karttanmı alsam alırsam akım yönünden bir sıkıntı yaşayabilirim diye düşünüyorum. yoksa yaptıgım devreye ayrı bir besleme katımı koysam düşünceleriniz nelerdir herkese iyi çalışmalar.

M_B

Hocam bence hem kendi uzerinden hemde harıcı olsun.
Bu işlemide bir iki konumlu sivicle hallebilirsin.
Yuksek akımlı bir devre calıstırman gerektiği zaman adaptor kullanırsın.
( Yuksek akımlı derken 300-500mA yuksekler için)
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

serhat1990

Anladım hocam .Dediğiniz mantıklı en azından basit düşük akımlı uygulamalar için harici beslemek zordunda kalmam.

elektroacemi

ARM ye yeni başlayacak birine stm32f4discovery ı tavsiye eder misiinz ?

M_B

ARM ye yeni başlayacak birine stm32f4discovery ı tavsiye eder misiinz ?

tabi tavsiye edebiliriz. Sonucta bir yerden başlamak lazım.
+ burda bu kitle ilgili cok dokuman bilgi de mevcut.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

serhat1990

Hocam ben bu kiti buradaki arkadaşların tavsiyeleri ile aldım çok memnunum. Birazcık bu kartta bişeylerin farkına varıp sonra daha gelişmiş bi set alabilirsin yada benim başladığım gibi bu kiti oturtacak bir deneme kartı çizersin :) En yakın zamanda çizecem tamamıyla siteye koyacam.

Okan AKÇA

bende GAZA gelip aldım hurdalıktaki yerini aldı.eger bir şeyler ogrenilecekse ögrencilik zamanlarında ogreneceksin.ögrenci olanlar icin bulummaz fırsat

elektroacemi

bilgisayardan similasyon yapmak mümkün mü ?

M_B

bilgisayardan similasyon yapmak mümkün mü ?

Pic serisi gibi Malesef yok.

serhat1990

LPC serisi için lpc21xx gibi çipleri isisde simulasyon yapmak mümkün.

eraygil

bende bu kiti yeni aldım daha önce öğrencilik yıllarımda pic 16f877 yi öğretmişlerdi.  şu anda bu kiti aldım fiyat ve performans mükemmel fırsat buldukça forumdan öğrenmeye çalışıyorum ve çok zevkli bir kit kesinlikle kafa yormaya değer

benef

serhat1990
bende bu kiti oturtabileceğim bi deneme kartı yapmak istiyorum fakat nerden başlamam gerektiğini bilmiyorum önce ares de stm32f4 ün baskı devresini mi çizmek gerek :(

fryrmnd

hazır kartın neresini çizmeye uğraşıcaksınız. dişi headerları takın sonra delikli plakete geçirin. istediğiniz pine kablo ile lehim yaparsınız.

benef

yok kartın hepsini çizmicem sadece hazırlicam deneme kartında stm32yi yerleştirebilmek için pinleri ve boyutu kadar yer ayırmam gerek yani altta deneme kartı üstte soketle oturtulmuş stm32 olacak diye planlıyorum tabi yapabilirsem

pisayisi

Belli ki pcb üzerine kiti doğrudan yerleştirip basit deneme kartı modülü inşa etmek istiyor arkadaşlar. Ben pcb birebir uyuyor mu denemedim ancak eagle de kütüphane dosyası olarak yapılmış pcb taban dosyası var isteyen kullansın ...

lbr dosyası link

https://hotfile.com/dl/151939114/b3d8d08/stm32_f4_discovery_genileme_kart_pcb.zip.html
Murat