tcp/ip ile web sitesi

Başlatan rck8942, 03 Nisan 2012, 13:36:07

cetinkaya

Fabrikadaki Trafolarin modbus tcp yardimi ile gözlemi yapiliyor Herhangi bir hata oldugunda web sayfasi üzerinden görebiliyoruz. Ayrica trafonun anlik Gerilimi,Akimi ve sicakligini görebiliyoruz. Yapilan islem hazir moduller ethernet e baglanarak ana merkeze geliyor  ama web yazilimi nasil yapiliyor bunu bana birisi aciklayabilirmi ? hangi dili veya protokolleri bilmem gerek ? simdiden tesekkürler.

SpeedyX

"PIC ile web server" gibi konu yada projeleri incele öğrenirsin. Ek olarak bilmen gereken sadece HTML, o da çok basit.

Kısacası bu devrenin bir IP adresi oluyor, bu IP adresine browser ile bağlandığında ise devre, istemciye TCP/IP üzerinden web sayfasının HTML kodlarını yolluyor, istemci browser da bu kodlara karşılık gelen web sayfasını gösteriyor.

erayurtseven

Merhaba

Üzerine çalıştığım projede yerel ağ üzerinden bağlantı yapıp led ve potansiyometre kontrolü yapabiliyorum.
yerel ağlar dışında da işlemciye(stm32) bağlanabilmek için ne yapmalıyım.

SpeedyX

Modemden NAT özelliğini açıp, dış IP üzerinden işlemciye bağlanabilirsin.

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: rck8942 - 03 Nisan 2012, 13:36:07
web yazilimi nasil yapiliyor bunu bana birisi aciklayabilirmi ? hangi dili veya protokolleri bilmem gerek ? simdiden tesekkürler.
Eğer bir internet sitesi üzerinden bir veritabanına kaydettirmek istiyorsanız, "html" yetmez "php" gibi web dili kullanmanız, dolayısıyla bir host ve domain kiralamanız gerekecek. Modem yönlendirmenize gerek kalmadan yapabilirsiniz bunları, modem internete bağlı olsun kâfi.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.