GÜÇKAYNAĞI

Başlatan SECKIN, 06 Ağustos 2004, 13:17:00

SECKIN

SELAM ARKADAŞLAR KENDİ BİLGİSAYARIM İÇİN GÜÇ KAYNAĞI YAPMAK İSTİYORUM BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM 8)  8)  8)

alayli

Arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin;

Kendi bilgisayarın için güç kaynağı yapmak istediğini söylemişsin. Ama merakımı mazur görürsen; eskisine ne oldu? Kaldı ki neden 10-15$ verip yenisini almıyorsun. Senin yapacağın (özellikle de yüksek frakans trafosu) emin ol ki en dandik uzakdoğu yapımı bir aletten daha verimsiz olacaktır. İşin içinde bilgisayarının anakartına ve diğer donanıma zarar gelmesi riski de var.

Eğer ki elektronikle ilgili bir şeyler yapmak konusunda yoğun bir heyecan içersinde isen bu bordu dolaş, eminim çok ilginç projelerle karşılaşacaksın. ;)
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

sezgin05

Yoksa  kesintisiz güç kaynağı (UPS) istiyor olmayasın. :?:

SECKIN

GÜÇ KAYNAĞININ 10-15$ OLDUĞUNU BENDE BİLİYORUM.

salim ALTIN

2000 yılında bir tanıdığıma ciddi olarak bilgisayar güç kaynağı tasarlaması teklifi getirdiler. Çok mantıklı bir insandı. Oturup bir maliyet hesabi çıkardı.  Adamlara bunun mantıklı olmadığını filan söyledi. Adamlar kızdılar tabii. Sen kaça yaparsın onu söyle dediler. Tanıdık adeta kitlenmişti, bu konuda kendini anlayamadıklarını veya dalga geçtiklerini düşündü. Çokta kızdı. Salak bunlar diye düşünüyordu ve söylüyordu. Sonra ben kendisine böyle bir projeden kaç lira kazanabileceğini sordum. Yani böyle bir proje kaça yapılır dedim. 5 bin dolara yaparım dedi. Peki o zaman adamlara niye beşbin dolara yaparım demiyorsun dedim. Bana da -ama mantıklı değilki, dedi.
Mantıklı olmayan nedir beşbin dolar kazanmakmı.? Madem bu işin ederi bu. Biz bu projeye ortak olmayacağız ki mantığı bizi ilgilendirsin. deyince bir an düşündü ve adamlara bu iş için 5 bin dolar a yapabileceğini söyledi. Adamlar parayı verdiler o da bir proje dosyası hazırladı. Adamlar teşekkür edip aldılar dosyayı. SONRASIMI... Adamlar devletten yatırım teşviği aldılar. Bilgisayar ticareti yapıyorlardı zaten, bazı parçaların türkiyede yapılması konusunda devlet destek verecekmiş. Bu projeyide o kapsamda kullanacaklarmış.... ;)
HA PROJEYİ NASILMI YAPTIK: Birkaç çalışan bilgisayar power ı aldık. Tüm malzemelerinin data  larını, Bu konudaki standartları, olması gereken teknik detayları ve söktüğümüz power lerin pcb lerinin çizimlerini , açık şemalarını filan koyduk dosya tamamlandı. Yapmak isteyen kesinlikle çalışan bir ünite yapabilirdi yani.... ;)
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

fikretcelik

Gözüm İş şemaile bitecekse sorundeğil veririm elinde osilaskop,rmsölçü aleti,varyak vehepsinden önemlisi TECRÜBEN YOKSA HİÇ ÖNERMEM :idea:

ilyas

Alıntı yapılan: "fikretcelik"Gözüm İş şemaile bitecekse sorundeğil veririm elinde osilaskop,rmsölçü aleti,varyak vehepsinden önemlisi TECRÜBEN YOKSA HİÇ ÖNERMEM :idea:

Selam.

Şemayı verde uyarıyı altına yap istersen adamı pişman etmişsiniz istediğine isteyeceğine
[email]turkilyas@hotmail.com[/email] [email]turkilyas@gmail.com[/email]