60 mv / 100 amper şönt

Başlatan F.T, 19 Nisan 2012, 23:35:38

F.T

arkadaşlar dc de 100 amperlik ölçüm yapıcam.60mv tu taşıyacağım kablo nasıl olmalı. kablo 10kva lık trafonun yakınından geçicek nasıl bir önlem alırsam sağlıklı taşımış olurum.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ta2mix

bana göre yakınsa etkilenmemesi mümkün değil. zikrinli kablonun bir tarafını toprakla ve okuyucu cihazınla kablo arasını olabildiğince kısa tut. tabi en iyisi trafodan uzak tut.yakınsa yüklenmelerde malesef hisseder

salim ALTIN

merhaba.
ölçülecek 100 Amperlik ana akım hattına 100/5 oranlı akım trafosu koyacaksın ve akım bilgisi olarak taşıyacaksın datanı, ta ki ölçeceğin yere kadar. Orada da 5 amperlik bir şönt üzerinden rahatlıkla akım bilgisini okuyacaksın. Bu işin sağlıklı yöntemi böyle.
Piyasada akım trafoları bu standarda göre satılıyor zaten.
ALCE markalı firmanın urünlerine bir göz atın.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

94220039

Bu işi sürekli yapacağını düşünürsek Akım trafosu maliyeti yüksek bir malzeme olur. Birde daha yüksek akımlı cihazlar yapılacağı zaman fiyatı daha da artar. En iyisi mevcut şönte çözüm bulmaktan geçer. Bunun için ben Şöntten aldığım iki kabloyu birbirine dolayarak taşıyorum. Bugüne kadarda herhangi bir sorun yaşamadım.

F.T

bende dolama yöntemi ile işi bitirdim.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.