Vb 2010 kullanırken seri iletişimde veri aktarma problemi yaşıyorum

Başlatan yldzelektronik, 27 Nisan 2012, 15:20:34

kayaaydin

Form elemanlarının boyutları, konumları kodla değiştirilebilir. PIC'den ilgili veriyi düzgünce alabilirseniz bunları yapabilirsiniz.

yldzelektronik

Hocam mevzu şu:Form içinde  her hangi bir şarta bağıl olmadan değiştirmeye çalışıyorum.Eski projemde bunu yapamazken yeni açtığım projede değiştirebiliyorum.Ben bunun sebebini anlamaya çalışıyorum.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

muhittin_kaplan

me.height=100
me.width=200

buradaki sayılar yerine nereden bilgi alırsan al olur. bu kodları butonun altına yazarsan butona bastığında olur. data_recived in altına yazarsan orada olur.

yldzelektronik

keşke görme imkanınz olsaydı.Gerçi başka şekilde hallettim şimdi ama o sorunun  neden olduğunu bulamıyorum.Öğrenmem gerektiğini düşünüyorum.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

kayaaydin

Madem herhangi bir şarta bağlı olmadan yaptırmak istiyorsan öyleyse bir prosedür oluştur. Gerekiyorsa bu boyut gibi bilgileri parametre ile gönder. Belki böyle olur.

eistain_54

Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

fgokcegoz

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 08 Mayıs 2012, 19:39:28
Hocam mevzu şu:Form içinde  her hangi bir şarta bağıl olmadan değiştirmeye çalışıyorum.Eski projemde bunu yapamazken yeni açtığım projede değiştirebiliyorum.Ben bunun sebebini anlamaya çalışıyorum.

Form için maximum ve minimum form boyutlarını girmişsen, kod içerisinde değiştirsen bile yeni değer max. ve min. değerlerden büyük ise işlev görmez. Form özelliklerini bir kontrol et bakalım.
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

yldzelektronik

@kayaaydin:
Yok hocam öyle bişeyle de olmuyor.Farklı bir sebebi var.Yeni oluşturduğum projede istediğim şekilde çalışıyor.Ama ben o projede neyi yanlış yaptığımı bulmaya çalışıyorum.
@fgokcegoz:
Hocam dediğiniz benimde aklıma geldi.Kontrol ettim ancak max size : 0;0  min size:0;0 olarak duruyor.Ben bu formla baya oynadım ama hangi özellik buna sebeb oldu anlamaya çalşışıyorum.

Diğer form ile karşılaştırıyorum.Herşey aynı.Ama şuanda oluşturduğum yeni projeye kopyaladım dosyaları.Sorunsuz çalışıyor.Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.Kudretuzuner beye ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum.

muhittin_kaplan

yldzelektronik

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 09 Mayıs 2012, 11:22:41
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.forms.form.formborderstyle.aspx

FormBorderStyle ı değiştirmiş olabilirsin. ölçeklendirilebilir olmalı..

Aynı şekilde yeni projede açtım ancak yeni çalışma istediğim gibi.fixeddialog olarak her ikiside duruyor. ???