STM32F Discoery Yardım Lütfen

Başlatan hazad, 04 Mayıs 2012, 00:00:17

muhittin_kaplan

Hocam Üçüncü sekmede add yapıp seçim yapmazsam debug yapamıyorum. ver. farklımı var acep ? (debug ini ile de yapsam olmuyor.)

No Algorithm found for: 08000000H - 080003DFH gibi bir hata alıyorum. output da

teknikelektronikci

yeni baslik acmak istemedim burdan sorayim acaba atlic rue studio ile calisan varmi ? varsa evaluationu nasil aldiniz ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

muhittin_kaplan

true studio da code copletetion da varmış.
http://www.atollic.com/index.php/truestudio/editing

mesaj birleştirme:: 21 Ekim 2012, 19:13:53

eclipse tabanlı anladığım kadarı ile

mesaj birleştirme:: 21 Ekim 2012, 19:14:30

http://www.atollic.com/download/Atollic%20TrueSTUDIO%20for%20ARM%20small.mp4

mesaj birleştirme:: 21 Ekim 2012, 19:17:44

lite versiyon indiriyorum bakalım neler varmış..

teknikelektronikci

güya cok kullanisliymis ben indirdim ama aktive edemedim sonrada biraktim öylece
eger denerseniz, sonuclari yazarsaniz memnun olurum
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

muhittin_kaplan

aktifleştirmek için program başlarken web e bağlanıyor. makinanızın numarasına karşılık gelen bir seri yi mail e gönderiyor. yapıştırıp devam ediyorsunuz.
küreği vs yok, kaldırdım bende..

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 22 Ekim 2012, 12:46:41
aktifleştirmek için program başlarken web e bağlanıyor. makinanızın numarasına karşılık gelen bir seri yi mail e gönderiyor. yapıştırıp devam ediyorsunuz.
küreği vs yok, kaldırdım bende..

kaldirdim bende derken denedinizmi peki ? lite versiyon sanirim baslangic icin yeterli

muhittin_kaplan

Hocam Kurdum. Basit bir proje açayım dedim "o olmadı bu burası" dedi. kaldırdım.

geybay
Alıntı YapThank you for your interest in our products! An Atollic representative will contact you shortly. If you have not been contacted within 1-2 working days, please contact sales@atollic.com for help.
dediler banada

teknikelektronikci

banada demislerdi hatta mail cektiler vs cevaplamadim :)

seyhomer

Alıntı yapılan: kesta - 01 Temmuz 2012, 17:00:55
bende de aynı uyarı mesajları var. benim ki de Z ile bitiyor.
St-link utility ile doğrudan ve dolaylı olarak(Keil-external tool) program atabiliyorum. Ancak Debug yapamıyorum.

mesaj birleştirme:: 01 Temmuz 2012, 17:24:37

Keil forumunda benzer bir sorun için verilen yanıta göre:
ST-link utility programının kurulu klasörde bulunan STLinkUSBDriver.dlldosyasını kopyalayıp, Keil\ARM\STLink klasörü içinde kopyaladım (aynı isimli dosyanın üzerine). Şu an hata mesajları almasamda Debug işleminde hala sorun var.

mesaj birleştirme:: 01 Temmuz 2012, 18:19:59

Reset_Handler    PROC
                 EXPORT  Reset_Handler             [WEAK]
        IMPORT  SystemInit
        IMPORT  __main

LDR     R0, =SystemInit
                 BLX     R0
                 LDR     R0, =__main
                 BX      R0
                 ENDP
...
HardFault_Handler\
                PROC
                EXPORT  HardFault_Handler          [WEAK]
                B       .
                ENDP

Debug işlemi Reset_Handler'in BX  R0 satırına kadar normal işliyor ancak o satırda takılıyor. Debug işlemini sonlandırdığımda imleç HardFault_Handler'in B    . satırında oluyor. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

ARkadaşlar ben bu şekilde yapınca bir anda çalıştı.Deneyebilirsiniz.

z

Yeni makineme Keil kurdum ancak STM32F4 Discovery kitinin üzerindeki STLINK bir türlü düzgün kurulmadı.

Geçmiş zamanda ST nin sitesinde STLINK kurulum dosyasının kaldırıldığını söylemiş ardından da bir sitede bu dosyayı bulmuş ve adresini burda yayınlamıştım.

Hatta Pisayısı bu link önemli iyi saklayın ileride lazım olacak diye de önemini vurgulamıştı.

Forumda STLINK ve ST-LINK diye aradım fakat o mesajıma ulaşamadım.

1)  O verdiğim linkin bulunduğu mesajı bilen varmı?

2)  STLINK kurulum dosyanız varmı?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Tagli

Keil kurulan klasörün içinde bir yerden çıkmıyor muydu o sürücü kurulum dosyası?
Gökçe Tağlıoğlu

yamak