HANTEK DSO5200A scope

Başlatan bulut_01, 07 Mayıs 2012, 21:00:43

muhittin_kaplan

Ben İş yerinde Sinyal den Ziyade PLOT genlik ve iki plot arası zaman (frekans) ölçümü yapıyorum.
Bu alet Dijital Olduğundan Plot ı Göremiyorum. AMa Textronix le görebiliyorum örneğin.

bulut_01

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 08 Mayıs 2012, 10:35:38
Ben İş yerinde Sinyal den Ziyade PLOT genlik ve iki plot arası zaman (frekans) ölçümü yapıyorum.
Bu alet Dijital Olduğundan Plot ı Göremiyorum. AMa Textronix le görebiliyorum örneğin.

hocam bu bahsettiğiniz plot genlık frekansı nedır ? textronık gormenızın sebebı kalıteden dolayı mı yoksa sample rate yuksek oldugundan mı ?
YENİLMEZ..

muhittin_kaplan

Kalite derken Yanlış Anlaşılmasın Ben Her türlü Genel İşimi Bu Altle 2150 ile yapıyorum.

bulut_01

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 08 Mayıs 2012, 20:45:53
Kalite derken Yanlış Anlaşılmasın Ben Her türlü Genel İşimi Bu Altle 2150 ile yapıyorum.
hocam ben söyle bi acıklama beklıyorum bu bahsettıgımız x marka scop y marka scop vs vs dıye gıder onların hantek den bır adım önde olma özellıklerı nelerdır ? ben onu merak edıyorum yukarda saydıgımız x y z markalardakı scopların hantek karsılastırma yaparsak her konuda FFT tutunda noıse alanalızı sınus den pwm kadar scopunun her alandakı ölcumlere göre karsılastırma sonucdakı değerler nasıl olur. sızın elınızde farklı scoplar  bulundugu ıcın tecrubellı oldugunuz ıcın hocam sıze soruyorum yanlıs anlamayın.
ve karsılastırma yaparken ıkı scop arasında aynı özellıklere yakın olmaları sart. 20 mhz lık scop ıle 200 mhz scop bır tutulmamalı aynı katagoride değerlendırmelıyız.
YENİLMEZ..

muhittin_kaplan

Alıntı Yap20 mhz lık scop ıle 200 mhz
Bende Bundan Dolayı İyidir Yada Kötüdür Demiyorum.
Kısaca Verimli Bir alet.

bulut_01

anlasıldı hocam zamanla deneyip görecez yanlız bu sınyaldekı gurultuyu nasıl kaldırıyoz nerden ?
YENİLMEZ..

muhittin_kaplan

digital fit, yanlış olmasın util menüsünden

bulut_01

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 08 Mayıs 2012, 23:34:14
digital fit, yanlış olmasın util menüsünden
unıt menusunde o dedıgınız kısım yok
YENİLMEZ..

muhittin_kaplan

Hocam İş Yerinde Cihazlar. Ancak Yarın Cevap verebilirim.

muhittin_kaplan

bulut_01

evt hocam buldum dedıgınız yeri bu özellık baya fark edıyor mu acaba ?
YENİLMEZ..