C# data gride kalıcı kayıt

Başlatan since1990, 14 Mayıs 2012, 13:58:53

since1990

C# ta yazdığım programda kayıt yaparken problem yok ekranda görüyorum fakat kapatıp açınca o kayıtların listede kalmasını istiyorum yani kalıcı bir tablo oluşturmak istiyorum. Nasıl kayıt yapablirim?
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {   dataGridView1.DataSource = dt;
            //dataGrid kontrolünde oluşturduğumuz tabloyu göster

//Yeni bir satır oluştur
            satır = dt.NewRow();
            satır["Adres"] = Convert.ToString(numericUpDown1.Value);
            satır["Mödül Tipi"] = textBox1.Text;
            satır["Adı"] = textBox2.Text;
            //Veri tablomuza kontrolüne ekle

dt.Rows.Add(satır);

textBox1.Clear();
            textBox2.Clear();

this.tablo1TableAdapter.Fill(this.databaseDataSet.Tablo1);

}

yani bu kodda listeye ekleme yapıyorum ama kapatınca liste siliniyor.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

since1990

Sonuç olarak

Bu kod o konumdaki data ile dönüyor.
Bu kodun tersini yapan kod istiyorum.
Saygılar.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

muhittin_kaplan

kapatıp açmaktan kastın nedir ?

grid e gelen bilgi dataset (veya datatable) dan gelir.
Kabaca Sıralama Söyledir
DataBase-Connection-TableAdapter-DataTable-Control (Textbox,Grid vs) (Database-Conenction-DataAdapter-Dataset-(Textbox vs))  de olabilir
Connection nesnesi kullanarak Adapter ile veritabanına bağlantı kurularak SQL cümleleri ile sorgulayarak Dataset yada DataTable doldurulur. Bunu FILL metodu ile yapar.
Textbox grid vs de yapılan değişiklik sonrası bunun  veritabanına yansıtılması işlemini UPDATE metodu yapar.

Bu bilgiler ışığında
this.tablo1TableAdapter.Update(this.databaseDataSet.Tablo1);
şeklinde değiştirilirse Veritabanına kaydetmiş olursunuz

since1990

Bu kodu denedim hocam fakat bir işe yaramadı. Kapatmaktan kastım şu;
Diyelim birkaç text box koydum ve bunlardan stringleri yakaladım ve labellara yazdım, İstediğim şu ki, programı kapttıktan sonra bile tekrar açtığımda labellara textboxtan en son ne yazdıysam açtığımda o yazsın.

muhittin_kaplan

Hocam Kodların Tamamını Yada Projeyi görelim. Buradan Göremediğim Durumlar Var. mesela connection tanımlaması yaptın mı ? vt bağlantısını nasıl yaptın gibi