C# Başlangıç için önerebileceğiniz kitaplar

Başlatan Mucit23, 21 Mayıs 2012, 14:42:42

Mucit23

Merhaba arkadaşlar.

Niyetim öyle profesyonel masaüstü programlar yazmak değil ama ihtiyaç halinde işimi görebilecek kadar C# öğrenmek istiyorum. Basit bir form hazırlama, USB, Com, LPT gibi donanımların kullanılmasını öğrenmek istiyorum. Başlangıç için bana önerebileceğiniz bir Kitap vs varmıdır. Almayı düşünüyorum..

serhat1990

Alıntı yapılan: Mucit23 - 21 Mayıs 2012, 14:42:42
Merhaba arkadaşlar.

Niyetim öyle profesyonel masaüstü programlar yazmak değil ama ihtiyaç halinde işimi görebilecek kadar C# öğrenmek istiyorum. Basit bir form hazırlama, USB, Com, LPT gibi donanımların kullanılmasını öğrenmek istiyorum. Başlangıç için bana önerebileceğiniz bir Kitap vs varmıdır. Almayı düşünüyorum..

Bende aynen hocama katılıyorum . Bende biraz başlamıştım ara verdim yeniden başlayacam . Banada sadece comport usb uygulamaları yapabilecek kadar yeter. Pek birşey istemiyorum .

facundo

bende bir ara başladım fakat kitap o kadar kapsamlıydı ki ara verince kaldı  :)

Mucit23

Aslında listemde birkaç kitap var.

1-) John Sharp   Visual C# 2010 kitabı
http://www.hepsiburada.com/Liste/adim-adim-visual-c-2010/productDetails.aspx?productId=karkadas96773&categoryId=211651&SKU=KARKADAS96773

2-)Serkan Berksoy   C# Tam hakimiyet kitabı
http://www.dikeyeksen.com/programlama/csharp-tam-hakimiyet.html

Yorumlardan okuduğum kadarıyla bu iki kitabın ortak bir özelliği var.
İkiside herşeyi çok kapsamlı bol örnekli anlatmış. Yani kitabı alanlar başlangıç için tavsiye etmiyorlar. Genelde orta ve ileri düzey kullanıcılar hedeflenmiş..

facundo

bizim istediğimiz gibi basit arayüzler için biraz fazla yani  :)

z

C# ile çalışmak için bilgisayara neleri yüklemek gerekiyor?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mucit23

Alıntı yapılan: z - 21 Mayıs 2012, 16:42:19
C# ile çalışmak için bilgisayara neleri yüklemek gerekiyor?

Microsoft Visual Studioyu yüklemeniz yeterlidir hocam. Ben 2010 u yükledim.

Şimdi internette baka baka bir uygulama yaptım. Ama pek gitmiyor bu şekilde. Dikey eksenin kitabı ilgimi çekmeye başladı.

serhat1990

Bende bir kaç uygulama yaptım fakat seri port ve usb uygulamaları ile ilgili örnek bulamadım pek kaynakda bulamadım :) arayüz görünümü herşeyi hazır sadece baud ayarı yapabilme veri gönderme alma kısmı eksik :)

CoşkuN

facundo

@serhat1990
hangi kaynaktan yararlandın nette varsa paylaşırmısn  :)

serhat1990