$49 BeagleBone Kampanyası

Başlatan Niyazi_SARAL, 04 Haziran 2012, 07:23:06

ArGeMaNiA

5 dk önce geldi...

Şükür kavuşturana...

Allah(c.c.) razı olsun sebep olanlardan...

Not: Mikrosd'yi çekerek değil iterek çıkartınız..
İlk defa mikrosd ile işim olduğu için bilemedim tabiii..
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

mcn

Benimkide az önce elime ulaştı, sebep olanlardan Allah razı olsun,şimdi de bu cihazın hakkını vermek lazım ;)
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

Tagli

Kendi derlediğiniz kernel'i çalıştırabilirseniz haber verin. Merakla bekliyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

CoşkuN

Donanımların kaderi bu artık, sürekli düşecek fiyatları. Ama buna rağmen komponent maliyeti 100-200 dolar olan cihazların nasıl 800-1000 dolara satıldığını anlamak lazım...

muhendisbey

Ufacık tefecik i dolu turşucuk :)
Güzel cihaz tavsiye ederim. saklama kutusu da hoşuma gitti, bence değer.

Şöyle bir de sayfa önereyim, şu an ilk yapmak istediğim şey LCD monte etmek
http://www.cemetech.net/forum/viewtopic.php?t=7814&start=0
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mcn

Bende de saklama kutusu çıkmadı antistatik poşet içindeydi kart.Ucuz olduğu için poşete koydular heralde.

Neyse bi sorum olacaktı bilgisayara takıp deneyen arkadaşlar bi yarım saat takılı kalmıştı baktım sonra üzerindeki entegreler/işlemci ısınıyor,sizde de var mı aynı durum,sanırım buna çok iş yaptırdığımızda ya da yüksek hızda çalıştırınca bide soğutucu takmak gerekecek.

muhendisbey

Alıntı yapılan: mcn - 07 Haziran 2012, 22:44:44
Bende de saklama kutusu çıkmadı antistatik poşet içindeydi kart.Ucuz olduğu için poşete koydular heralde.

Neyse bi sorum olacaktı bilgisayara takıp deneyen arkadaşlar bi yarım saat takılı kalmıştı baktım sonra üzerindeki entegreler/işlemci ısınıyor,sizde de var mı aynı durum,sanırım buna çok iş yaptırdığımızda ya da yüksek hızda çalıştırınca bide soğutucu takmak gerekecek.

Biraz ısınma var ama sorun olmaz kanısındayım. sonuçta 50-55C yi bulmuyor. Bilgisayar işlemcisini düşünecek olursan ısınmıyor bile sayabilirsin.
Bu arada saklama kutusu çıkmamışsa iste, ucuzluğun kutuyla ilgisi yok.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Tagli

Benim AdaFruit'ten aldığımdan da kutu çıkmadı.
Gökçe Tağlıoğlu

mcn

Beagle bone u eline ulaşan arkadaşlar,

http://www.mcu-turkey.com/?p=24262

burada yazdığına göre kutu içerisinden:

Kutu İçeriği

-BeagleBone
-Önceden içerisine Angstrom işletim sistemi kurulmuş 1 adet 4Gb MicroSD kart
-İçerisinde CCS 5, StarterWare ve gerekli BeagleBone dökümanlarının olduğu 1 adet 4Gb MicroSD Kart
-1 adet mini USB – USB dönüştürücü kablo
-BeagleBone taşıma kabı

VArmış,

ama bende sadece kart olarak 4gb lık micro sd kart çıktı kart üzerine takılıydı oda,bir de sd kart adaptörü vardı.Onun içerisinde de driverlar var sadece bide başlangıç klavuzu.bilgisayarımdan özelliklere bakınca da 70 mb görünüyor sanırım diğer kısmında linux kurulu.
Yani burada yazan 4gb bir adet microsd kart ve taşıma kabı yok.

Sizlerde durum nasıl sadece bu bende mi böyle oldu yoksa herkesin mi aynı??

OG

Öncelikle Picproje'yi haberdar ettiği için Niyazi Bey'e Teşekkürler.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Erdem

Alıntı yapılan: mcn - 07 Haziran 2012, 23:26:46
Beagle bone u eline ulaşan arkadaşlar,

http://www.mcu-turkey.com/?p=24262

burada yazdığına göre kutu içerisinden:

[ ... ]

Yani burada yazan 4gb bir adet microsd kart ve taşıma kabı yok.

Sizlerde durum nasıl sadece bu bende mi böyle oldu yoksa herkesin mi aynı??

Ben daha poşetini açmadım ama üzerinde kuçu  :P resmi olan eski sakız kaplarına benzeyen, tenekeden bir kabı var. Ve bu kabın içerisinde de 4GB SD kart var.

Eğer kutu çıkmadıysa belki koymayı unutmuş olabilirler. Tekrardan isterseniz gönderirler.

yildizelektronik

Bende de taşıma kutusu 1 adet 4gb micro sd kart ve 2 adet sd kart adaptörü çıktı. Neden 2 adet sd kart adaptörü çıktı bende anlamadım. Birisi esd poşet içerisindeydi diğeri de taşıma kutusunun içerisinde.

sakkan

Yanlış hatırlamıyorsam benden listede verilen içerik aynen çıktı. 2 SD card biri kart üstünde takılı ve adaptörü diğeri kutu içinde adaptörü ile birlikte. koruma kutusu ve kablo.

Ersin

Bende de kutu, 1 sd adapter, 1 microsd 4gb , usb kablo, board çıktı.
Konu ile ilgili Niyazı Bey bir açıklama yapasa en iyi olur bence.