$49 BeagleBone Kampanyası

Başlatan Niyazi_SARAL, 04 Haziran 2012, 07:23:06

sakkan

2 gün olayı sanırım genel olarak geçerli olduğundan o mesaj çıkıyor. Yani başka ürün de alsak o mesaj çıkacak ama bu ürün için heralde 7 haziran geçerli

fatihinanc

Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Erdem

Kampanyayı ilk burada duyurduğunuz için teşekkürler!  :D

Bakalım ben de sipariş verdim. Sınavlar geçtikten sonra üzerine Gentoo kurup denemeler yapabileceğim bir oyuncak çıktı  ;)

ArGeMaNiA

Alıntı yapılan: death_free - 04 Haziran 2012, 10:35:42
Niyazi bey Ethernet USB gibi çalışan uygulama örnekleri olacakmı peki ?
O işi de hep beraber halledebiliriz.Gerek burası gerek www.mcu-turkey.com için
güzel makaleler çıkabilir.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

fatihinanc

Alıntı yapılan: death_free - 04 Haziran 2012, 10:35:42
Niyazi bey Ethernet USB gibi çalışan uygulama örnekleri olacakmı peki ?

Zaten kit içerisine doğrudan Linux kurulabiliyor. Dolayısıyla Ethernet,USB gibi işleri Linux driverları sayesinde halledebilirsiniz.

Alıntı yapılan: ArGeMaNiA - 05 Haziran 2012, 21:55:14
O işi de hep beraber halledebiliriz.Gerek burası gerek www.mcu-turkey.com için
güzel makaleler çıkabilir.

Makale olarak desteklerinizi her zaman mcu-turkey.com'a bekleriz. Çok güzel olur. Tek bir yerde BeagleBone ile ilgili tüm makaleler toplanmış olur.
Eğer bu şekilde paylaşımlar yapma niyeti olan arkadaşlarımız varsa ben kendilerine yardımcı olurum. Hatta mcu-turkey'de BeagleBone için özel bir kategori açarak bu işe başlayabiliriz.

Selamlar...
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Tlepsh

Üstadım versiyon farklarının büyük önemi var mıdır, ben linke bakınca yazılım açısından değilde donanımda küçük değişiklikler olarak algıladım...

Alıntı yapılan: fatihinanc - 05 Haziran 2012, 17:05:57
Arkadaşlar bu arada BeagleBone'lar Rev A5. Bilgilerinize...
http://circuitco.com/support/index.php?title=BeagleBone#Revision_A5

fatihinanc

Evet donanım olarak değişiklik oluyor. PCB revizyonu olarak geçiyor zaten.

Mesela A3'te Ethernet problemi vardı büyük sıkıntı olarak onu da A5'te kaldırdılar. A6 ile A5 arasında da çok büyük bir fark yok.
Alıntı YapThere were no major changes made to the BeagleBone on Rev A6.

Yazılım olarak BeagleBone için stabil kernel(Angstrom) sürümlerini ve rootfs'i buradan indirebilirsiniz.

Tagli

A6 revizyonunun çıktığını bilmiyordum. Benim bildiğim kadarıyla, A3'te ethernet konnektörü LED'lerinden birinin polaritesi yanlış. Galiba o LED, bağlantı 10 MBit iken sönük, 100 MBit iken yanık olmalı ama bunun tam tersi yapılmış. A4'te bunu düzeltmeye çalışıp bir pull-up direnci eklemişler. Ama bu sefer de ethernet bağlantısında sorunlar çıkmış. Galiba cihaza ilk elektrik verildiğinde bağlantı olmuyormuş, bir kez elle reset düğmesine basmak gerekiyormuş. A5'te bu direnci geri çıkardılar ve USB sürücüsüyle ilgili birşeyleri değiştirmişler sanırım. Product ID ile ilgili birşeyler de olabilir, hatırlamıyorum. Bende A5 var. LED polaritesi hatası devam ediyor ama bence önemsiz bir durum.

Daha önce bu başlıkta da belirttiğim gibi, sıfırdan sistem kurmayı başaramadım bir türlü. Hazır imaj bulunup kurulabiliyor, onda sorun yok. Ama kaynak koddan derlediğim kernel'leri çalıştıramadım bir türlü. Bir süredir başka işler sebebiyle uğraşamadım. Aradan geçen süre içinde ağaçlarda güncelleme yapılmışsa haberim yok.
Gökçe Tağlıoğlu

birkan

Beaglebone'um geldi arkadaşlar bilginize. Şimdilik işyerinde olduğum için kutusuna koydum ara sıra çıkarıp minik kuçu minik kuçu diye sırtını sıvazlıyorum. :)

kasif

Niyazi Bey,

Kargo takip numarası alma şansımız var mıdır? Sipariş bölümünden bulamadım, 04.06 da siparişi verdim, o günden beri hala kargoda yazıyor, gerçi ben geç gönderilecek sanıyordum. Kargoda bir sorun oldu ise baştan tespit edeyim.

ArGeMaNiA

"Kargoda" yanıtı sistemin tasarımı ile ilgili bir durum olması lazım.
İstanbul'da olanlar dün aldı sanırım.
Ben bugün bekliyorum mesela...

Bazen şubedekiler yetiştiremiyorlar.Ertesi güne kalabiliyor.
Çok istekliyseniz öğleden sonra size en yakın Aras Kargo'dan alırsınız diye tahmin ediyorum.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

kasif

Kargom Geldi  ;D çok iyi korunmuş, çizgi-tamgem e teşekkürler

http://www.mcu-turkey.com/?p=24262#comment-11630 adresindeki içindekilerden farklı,

sayfada 2 ayrı hafıza kartı veriliyormuş gibi anlatılıyor ama tek kart bulunmakta, bu da sistemde 70MB olarak görünüyor ama daha tam inceleyemedim.
taşıma kabı çıkmadı. Ama zaten you tube de izlediğim tutoral de de taşıma kabı görünmüyordu.

minicik küçücük dirençler ve buton  :P

Hemen eve gidip led yak söndür işlemi yapmak istiyorum ama mesainin bitmesine çook var.

Erdem

Benim kargom da biraz önce geldi. Sadece içini açıp bakabildim.

Çok ilginç bir şey avcumun yarısı kadar bir mikrobilgisayar ve linux çalıştırıyor.

Gördüğüm örneklerde Javascript ve Python ile kod yazanlar vardı. Ama sonuçta bir bilgisayar olduğuna göre C++ veya D ile kod yazmak mümkün mü acaba? (Örneğin D sadece 32 bitlik platformları destekliyor şimdilik) Neyse hevesimi sınav sonrasına saklayayım  :P

Ayrıca bu kampanyayı D forumlarında da duyurdum:

http://ddili.org/forum/post/6142

ground

Kargomu aldım.

Çizgi Elek. saygılar..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

SERRO EFE

Çizgi elektroniğe Teşekkürler benimde kargom ulaştı.    ;D