78$ Mini Android PC

Başlatan leblebitozu, 04 Haziran 2012, 13:07:47

Analyzer

Selam,

Üstad $100+kdv ye aynı işlemciyi kullanan Onyo Haipad 4 gb tablet mevcut. Hasbelkader elime geçti, eclipse ile yazılım geliştirmesi de çok kolay. Bilginiz olsun.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

leblebitozu

Evet,

Allwinner A10 işlemcili tabletler oldukça ucuz Metro'da,Bim'de ve daha birçok yerde 7" ekranlısı 200 TL Kdv dahil gibi fiyatlara alınabiliyor.

Çin'deki 55$'lik tablet üreten fabrikadan görüntüler;

$55 Boxchip A13 Tablet Factory Tour

OptimusPrime

tak tuk diye masanın üzerine vuran kız neyi test ediyor anlayamadım. çözebilen var mı???
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

leblebitozu

Mikrofonu diye düşünüyorum, kamera ile kayıt yapıyor çünkü, sonraki istasyondaki kız da kulaklıkla dinliyor.

salih18200

Montaj yapan elamanların hiç birinin yüzü gülmüyo, herkes işine odaklanmış. Bizde olsa kameraya şebeklik yaparlardı :)

Analyzer

Selam,

Yazık bu adamlara. Bu forumda daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ancak Çin işçiliğinin en acınası videosu şu bence :

cin isi progresif kalip :)

Bu arada Allwinner A10 işlemcisi nedir ne değildir. Uygun derleyici var mıdır? Bilgisi olan var mı?

http://www.freesoftwaremagazine.com/articles/allwinner_a10_gplcompliant_computer_15

Analyzer

ArGeMaNiA

Neden bayanlar çoğunlukta...Daha mı ucuza çalışıyorlar yoksa

daha mı dikkatliler?
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

dhan000

hafif işleri bayanlara ağır işleri erkeklere yaptırıyorlardır... ;)

OG

Alıntı yapılan: salih18200 - 04 Haziran 2012, 14:21:49
Montaj yapan elamanların hiç birinin yüzü gülmüyo, herkes işine odaklanmış. Bizde olsa kameraya şebeklik yaparlardı :)

Karaköy piyasasından bir arkadaşın (abinin) anısını anlatayım.

15-20 sene öncesi..., iyi yüklü bir iş için Almanya'daki bir firma ile  uzun görüşmeler sonucu anlaşırlar.  Son imzaları atmak için oraya giderler. O güne kadar bir kaç defa yüzyüze görüşmüşlerdir ama Alman ortak fabrikasını gezdirme gibi bir nezakette bulunmamış. O gün ise, Fabrika dışında, onların bayrağı ile birlikte Türk bayrağının da çekildiğini görür.

Alman ortak fabrikayı gezdirmeye başlar, "tiplerinden belli işçilerin çoğu Türk idi" diyor. "Ama hiç birisi kafasını kaldırmadan çalışıyordu".

Gezerken tezgahlardan birinde bir kadın dikkatini çekmiş (Türk), gözlerinden ince ince yaşlar akıyordu diyor.
Dayanamadım durdum, sordum,

-"bacım niye ağlıyorsun, bir sıkıntın mi var?" .
Kadın kafasını kaldırmaya çekinerek cevap verdi,
-"yok abi, çok şükür bir derdim yok",
-"niye ağlıyorsun o zaman?"
-"şu kadar yıldır buradayım,
bugün sabah işe geldiğimde fabrika önünde dalgalanan bayrağımızı gördüm,
geldiğimden beri ilk defa bu kadar mutlu oldum,
ama, buraya bayrağımızı çektirip, bu kadar güzel duyguya sebep olan abimize bir merhaba deyip hatırını soramamak, birşey çay bile ikram edememek beni çok duygulandırdı, göz yaşlarım o sebeple".

Ağabeyimiz bunu anlatırken bu sözü duyduğum anda benim göz yaşlarım da boşaldı.

6-7 yıl oldu duyalı ama hiç unutamam bu olayı.

Bu vatanın, bu bayrağın kıymetini bilemeyenler okusun isterim. O sebeple aktardım.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

leblebitozu

@analyzer

Allwinner A10 özellikleri şu şekilde;

1.2ghz Cortex A8 ARM Core
    MALI400MP OpenGL ES 2.0 GPU
    DDR3 Controller 800MHz 1GB max
    2160p Hardware-accelerated Video playback (4x the resolution of 1080p)
    a NAND Flash Controller that is capable of 8-way concurrent DMA (8 NAND ICs)
    4 SDIO interfaces (SD 3.0, UHI class)
    USB 2.0 Host as well as a 2nd USB-OTG Interface (USB-OTG can be reconfigured as USB 2.0 Host, automatically)
    24-pin RGB/TTL as well as simultaneous HDMI out
    SATA-II 3gb/sec
    10/100 Ethernet (MII compatible)
    a 2nd 24-pin RGB/TTL interface that is multiplexed (shared) on the same pins for a standard IDE (PATA) interface.
    GPIO, I2C, PWM, Keyboard Matrix (8x8), built-in Resistive Touchscreen Controller, and much more.

Linux ve android source'ları var internet'te onun ötesinde pek destek ve doküman yok.

gambit1244

Alıntı yapılan: OG - 04 Haziran 2012, 18:26:34
Karaköy piyasasından bir arkadaşın (abinin) anısını anlatayım.

15-20 sene öncesi..., iyi yüklü bir iş için Almanya'daki bir firma ile  uzun görüşmeler sonucu anlaşırlar.  Son imzaları atmak için oraya giderler. O güne kadar bir kaç defa yüzyüze görüşmüşlerdir ama Alman ortak fabrikasını gezdirme gibi bir nezakette bulunmamış. O gün ise, Fabrika dışında, onların bayrağı ile birlikte Türk bayrağının da çekildiğini görür.

Alman ortak fabrikayı gezdirmeye başlar, "tiplerinden belli işçilerin çoğu Türk idi" diyor. "Ama hiç birisi kafasını kaldırmadan çalışıyordu".

Gezerken tezgahlardan birinde bir kadın dikkatini çekmiş (Türk), gözlerinden ince ince yaşlar akıyordu diyor.
Dayanamadım durdum, sordum,

-"bacım niye ağlıyorsun, bir sıkıntın mi var?" .
Kadın kafasını kaldırmaya çekinerek cevap verdi,
-"yok abi, çok şükür bir derdim yok",
-"niye ağlıyorsun o zaman?"
-"şu kadar yıldır buradayım,
bugün sabah işe geldiğimde fabrika önünde dalgalanan bayrağımızı gördüm,
geldiğimden beri ilk defa bu kadar mutlu oldum,
ama, buraya bayrağımızı çektirip, bu kadar güzel duyguya sebep olan abimize bir merhaba deyip hatırını soramamak, birşey çay bile ikram edememek beni çok duygulandırdı, göz yaşlarım o sebeple".

Ağabeyimiz bunu anlatırken bu sözü duyduğum anda benim göz yaşlarım da boşaldı.

6-7 yıl oldu duyalı ama hiç unutamam bu olayı.

Bu vatanın, bu bayrağın kıymetini bilemeyenler okusun isterim. O sebeple aktardım.

benimde doldu güzel hikayeymiş
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

memo333

Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

Analyzer

Alıntı yapılan: leblebitozu - 05 Haziran 2012, 00:11:10
@analyzer

Allwinner A10 özellikleri şu şekilde;

1.2ghz Cortex A8 ARM Core
    MALI400MP OpenGL ES 2.0 GPU
    DDR3 Controller 800MHz 1GB max
    2160p Hardware-accelerated Video playback (4x the resolution of 1080p)
    a NAND Flash Controller that is capable of 8-way concurrent DMA (8 NAND ICs)
    4 SDIO interfaces (SD 3.0, UHI class)
    USB 2.0 Host as well as a 2nd USB-OTG Interface (USB-OTG can be reconfigured as USB 2.0 Host, automatically)
    24-pin RGB/TTL as well as simultaneous HDMI out
    SATA-II 3gb/sec
    10/100 Ethernet (MII compatible)
    a 2nd 24-pin RGB/TTL interface that is multiplexed (shared) on the same pins for a standard IDE (PATA) interface.
    GPIO, I2C, PWM, Keyboard Matrix (8x8), built-in Resistive Touchscreen Controller, and much more.

Linux ve android source'ları var internet'te onun ötesinde pek destek ve doküman yok.
Selam,

Bilgi için teşekkürler. O halde A10 yazarak bir yanıltmaca yapıyorlar. Ayrıca tabletin tanıtımında 1.5 Ghz işlemci yazıyor. 1.2 den 1.5'a overclocklamak pek mümkün gözükmediğinden (en azından tablet içinde) o da yanıltıcı bir bilgi demek ki. Bu arada Android programlama, Eclipse ide'sinde gerçekten zahmetli. Bizler gibi visual dillere alışmış kişilerin tek tek her event'i, her action'u elle yazması zorluyor. Ancak ADK için değer. (https://code.google.com/p/stm32-adk/)

Analyzer

OptimusPrime

içinizde android için (özellikle akıllı telefonlar için) program yazan var mı? kolay mı zor mu neye benzer bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.

ihtiyacım olan bazı ufak programları kendim yazmak istiyorum. çünki google play deki uygulamalar midemi bulandırmaya başladı. basit bir uygulama gps den kameraya kadar herşeye hakim olmak istiyor. ne yüklüyoruz bu bilgiler nereye gidiyor Allah bilir. birilerinin bizi aptal yerine koyduğunu düşünüyorum. açık kaynak kodlu linux ü yediremediler, şimdi aynı tezgahı android tepsisinde sunuyorlar...
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||