Cortex-A8-9 Tabanlı board ve Android kurulum

Başlatan cozef22, 10 Haziran 2012, 15:41:18

cozef22

Arkadaşlar cortex-a8 veya a9 tabanlı bir board hazırlayıp,Android yükleyip çalıştırma imkanım varmıdır?. MEB'in yayınladığı Mikroişlemciler dergilerinin bazılarını okudum. Bu işe gerçekten meraklı biriyim.Daha yeniyim işlemcilerle kartlarla uraşmayı gerçekten severim.ilerde bu işle meşgul olmam için hangi mesleği seçmem gerekir. (Bilgisayar,Yazılım mühendisliği falan.)

Bu Cortex A8 tabanlı boardları nerde bulabilirim? Teşekkürler.

muhittin_kaplan

cozef şu ana kadar hiç mikrodenetleyici deneyimin oldumu ?

cozef22

elimden geldiğince isis de devreler denemeye çalışıyorum ama isis de cortex a8 - a9 tabanları bulunmuyor. belirli bir sistem oturtamadığım için board yapmadım zaten parçaları temin edebileceğim bir yer bulamadım.bu parçaları nerden temin edebilirim? işlemci(cortex a8) ram vs.

Yapmaya çalıştığım güncel parçalarla oluşturulan bir android board.

cevapladığınız için teşekkür ederim.

Veli B.

Online satış yapan teknoloji sitelerinin tamamında mevcut olan bir MID(tablet) alıp çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/7-kapasitif-android-2-3-cortex-a8-tablet-pc-55023225
Karar vermeniz gereken nokta,
- Yazılım tarafında mı
- Donanım tarafında mı uzmanlaşmak istiyorsunuz.

cozef22

Cevabınız için teşekkür ederim donanım alanında uzmanlaşmak istiyorum.Donanımı yüklü miktarda nerden temin edeceğim bilmiyorum.

yamak

Ev imkanlari ile boyle bir board hazirlamak cok zor o yuzden ilk asamada kendinize bir board alip onunla calisabilirsiniz mesela bu aralar beaglebone populer ilk olarak onunla baslayabilirsiniz
http://www.cizgi-tagem.org/e-market/product.aspx?id=710

turkert

Selamlar, bende yazılımcıyım, Android üstüne uygulamalar geliştiriyoruz. Android yüklü portatif bir oyun konsolu yapma fikrimiz var. Bir yerlerden destek bulabilirsek (KOSGEB, Sanayi Bakanlığı, TUBİTAK, vs) hayata geçirmek istiyoruz. Bu tip projelerin kredi imkanları hakkında bilginiz var mı?

Başka bir proje için KOSGEB'den Ar-Ge Desteği almaya çalışıyoruz, Allah düşmanımın başına vermesin.

hosiminh

http://www.alibaba.com/product-gs/288006039/400M_ARM9_with_3_5_TFT.html

bunu al dene ama önce tabi ciddi manada işlemci programlama konusuyla ilgilenmen gerekmekte güzel kardeşim. Bunu çalıştığım firmada deneme board um olarak kullanıyorum ve gayet de başarılı çalışıyor "Çin den aldım bozuk çıktı" olmadı yani ama tabi biraz da şans, Çinliye güvenmek zor oluyor çoğu zaman. Ayrıca matematik ve fizik derslerinde başarılı ise gel meslektaşım ol elektronik mühendisliği seç :)

ArGeMaNiA

Arkadaşlar bunlar "development board" olarak geçmiyor mu?
Yani uygulamayı bunda geliştirip seri üretimde bunun ağırlıklarından
kurtulmuş olmak gerekmiyor mu?

Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

hosiminh

donanımsal olarak pcb baskı yapabileceğin 200 bin TL lik bir makinen ve sınırsız companentin varsa neden olmasın. Ayrıca benim gönderdiğim development kit android uygulamayı gerçekleştirdiğinde fena olmayan bir görsellik de sağlıyor. Seri üretim bir ürün yaparken de 2 tane daha alır parçalar kendine göre uyarlar çizimini yaparsın 100 e yakın datasheet okuyup stabil çalışan bir cihaz tasarlayabilirsin. Donanımsal olarak bu gibi ürün üretimde bulunmak çok ciddi şirket işidir tek kişilik işler değil dostum. ilk önce o kit de başlayıp sonra elektroniğin sonsuz dünyasına girmek lazım.

arm-beginner

Yeni konu açmak istemedim, sanırım benim konuda buraya uygun:

Sayın abilerim, büyüklerim, hocalarım
Nükleer santralarda fisyonu kontrol eden devreye yapmak istiyorum. Çok meraklıyım. Evde atan tüm sigortaları ben kaldırıyorum, yani elektrikle biraz tecrübem var. Hazır şemalar varsa lütfen benimle paylaşınız. Ama çok formül olmasın, direnç falan hesaplayacak kadar henüz konuya hakim değilim.

ArGeMaNiA

Alıntı yapılan: hosiminh - 02 Temmuz 2012, 18:07:07
donanımsal olarak pcb baskı yapabileceğin 200 bin TL lik bir makinen ve sınırsız companentin varsa neden olmasın. Ayrıca benim gönderdiğim development kit android uygulamayı gerçekleştirdiğinde fena olmayan bir görsellik de sağlıyor. Seri üretim bir ürün yaparken de 2 tane daha alır parçalar kendine göre uyarlar çizimini yaparsın 100 e yakın datasheet okuyup stabil çalışan bir cihaz tasarlayabilirsin. Donanımsal olarak bu gibi ürün üretimde bulunmak çok ciddi şirket işidir tek kişilik işler değil dostum. ilk önce o kit de başlayıp sonra elektroniğin sonsuz dünyasına girmek lazım.
http://www.boardcon.com/MINI2440.html
gibi bir şey demek istedim.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

carirt

Alıntı yapılan: arm-beginner - 02 Temmuz 2012, 22:05:43
Yeni konu açmak istemedim, sanırım benim konuda buraya uygun:

Sayın abilerim, büyüklerim, hocalarım
Nükleer santralarda fisyonu kontrol eden devreye yapmak istiyorum. Çok meraklıyım. Evde atan tüm sigortaları ben kaldırıyorum, yani elektrikle biraz tecrübem var. Hazır şemalar varsa lütfen benimle paylaşınız. Ama çok formül olmasın, direnç falan hesaplayacak kadar henüz konuya hakim değilim.

yaş kaç sen bayağı bir uçmussun

bocek

Alıntı yapılan: carirt - 02 Temmuz 2012, 23:12:29
yaş kaç sen bayağı bir uçmussun

ironi yapabilecek bir yaştadır muhakkak.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..