Cortex-A8-9 Tabanlı board ve Android kurulum

Başlatan cozef22, 10 Haziran 2012, 15:41:18

muhendisbey

Alıntı yapılan: carirt - 02 Temmuz 2012, 23:12:29
yaş kaç sen bayağı bir uçmussun

:)

Edebiyatta bazı sanatlar var değil mi? Bu sanatın adı da Kinaye.

Başlık olarak en uygun tabir sekmeden uçmaya çalışmak olsa gerek.
Yeni bir kart tasarlamadan önce nasıl kullanıldığını kavraman gerekli. Bu nedenle geliştirme kartı alarak başlamalısın.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

carirt

nükleer füzyon denemeleri sağlığa zararlı onları nasıl yapçak fizik mühendisliğini bitirince yurtdışında yapar

arm-beginner

Benimle dalga geçmeniz beni çok üzdü.
Ben sadece diğer konulara bakarak bu soruyu sorma cesareti buldum.
Gördüğüm kadar (mecazi anlamda) birisi sokakta araba anahtarı buluyor ve bu foruma "Araba üretecem, yardımcı olabilirmisiniz?" sorusunu yöneltebiliyor.  Olaya bu açıdan bakıldığında, neden onlarla değilde benimle dalga geçiyorsunuz?

cinque

Alıntı yapılan: arm-beginner - 04 Temmuz 2012, 09:24:06
Benimle dalga geçmeniz beni çok üzdü.
Ben sadece diğer konulara bakarak bu soruyu sorma cesareti buldum.
Gördüğüm kadar (mecazi anlamda) birisi sokakta araba anahtarı buluyor ve bu foruma "Araba üretecem, yardımcı olabilirmisiniz?" sorusunu yöneltebiliyor.  Olaya bu açıdan bakıldığında, neden onlarla değilde benimle dalga geçiyorsunuz?

Açıkçası değişik konularla değişik disiplinleri birleştirmeye çalışmak güzel. Füzyon denemesi olmasa da ev ortamında yapılabilecek çeşitli kimyasal prosesleri veya fiziksel deneyleri ( optik, elektromanyetik) bir mikrodenetleyici yardımıyla kontrol edilip loglanması optimize edilmesi seni çok geliştirebileceği kanaatindeyim.

muhendisbey

Kimsenin kimseyle dalga geçme gibi bir hakkı yoktur. İster hayal gücünü kullansın isterse birşey öğrenmeye çabalasın hiç farketmez.  Ne oluyor dalga geçince mutlu mu oluyoruz? Bir kişiyi aşağılayıcı cümleler sarf edince, onu alaya alınca?
Eğer aranızda müslüman varsa peygamberimizin bu konudaki hadisini bilir, Kuran ayetini bilir. Açıklamama gerek yok.
İnsanlara mesleğine, cinsiyetine, yaşına, makamına mevkisine göre ön yargıyla yaklaşınca bu bize fayda mı sağlıyor? Yoksa bizim aslında ne kadar kazma olduğumuzu mu gösteriyor? Ben cevaplayayım kazma olduğumuzu gösteriyor. Hep bir etiket derdinde...

Buradaki işin özü bir ışık isteyene ışık tutmak gerekir, karanlığa terketmek değil. Yani bulduğu anahtar ona araba yapma isteği uyandırsın bu iyi birşey. Böyle zihniyet eğer olsaydı ve köstek olacaklar olmasaydı belkide arabasını çoktan yapmıştı...
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

arm-beginner

Mecaz olarak yazdıklarım sanırım bazı kişiler tarafından biraz fazla ciddiye alındı.
Benim ne füzyonu kontrol eden bir üniteyi üretme niyetim var ( ... ne de bilgim var ... ), nede aldığım tepkilerden üzüldüm; tam tersi, güldüm.

Çok çok geçmiş yıllarda bir kız arkadaşım vardı.
Jilet gibi bir zekası vardı, 2 üniversite okumuşdu, 4 ana dili gibi yabancı dil biliyordu. Vs. vs.
Bir gün, bir yürüyüş esnasında (bir rampayı çıkıyorduk, ikimizde nefes nefeseydik) şu sözü söyledi: "Zeki bir insanla karşılaşmak, karanlıkda bir ışık görmek gibi birşey."
"Bunu banamı söyliyorsun?" diye sormayı cesaret edemedim. İlkide sormamışım, çünkü bugün, 30 sene sonra, bunu kesinlikle bana hitaben söylemdiğini biliyorum. Öylesine söylemişdi. Ama çok doğru ve güzel bir söz.

Nedense bu forumda gezinirken, bu eski kız arkadaşım sık sık aklıma gelmeye başladı.

muhittin_kaplan