Osiloskoplar hakkında bir soru

Başlatan Mnemonic, 14 Haziran 2012, 09:44:14

Mnemonic

benim anladığım senin denkleminde kare dalgan eğer çok temiz ise bi frk göremezsin ama pulse köşelerinde rıpıllanmalar hafif dalgalanmalar var ise onları göremezsin
sanırım bunu demek doğru olacaktır

Maxim

ingilizcesi iyi bir arkadaş şu yazıyı çevirirse baya faydası olacak
http://labtronix.co.uk/drupal/content/about-oscilloscope-sample-rate

bir sinüs dalgasını 2 adet örnekleme ile ekranda nasıl göreceksiniz? 10 örnekleme ile nasıl göreceksiniz?

bulut_01

samplate rate adc kalıtesı ıle bıde dsp kalıtesı ile bıraz alakalı deılmıdır ?
YENİLMEZ..

Mnemonic

evet olayı net olarak anladım herkese çok teşekkür ederin.
bu bağlamda bir sorum daha olacak ebay üzerinden bir scop alacağım sanırım
uzak doğu malları için ne diyorsunuz ?
mesela atten marka nasıldır 50mhz 1gs sampling olan modelleri var bunlar çinli yalanımıdır yoksa gerçekten 1gigasamling yapıyormudur ?
agilent tektronix fluke alacak param yok uygun maliyetli önerebileceğiniz ne var ? atten, owon, aatech, uni t , aklıma gelen markalar şimdilik bunlar
kullanan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum

AsHeS

Alıntı yapılan: Mnemonic - 15 Haziran 2012, 13:34:31
evet olayı net olarak anladım herkese çok teşekkür ederin.
bu bağlamda bir sorum daha olacak ebay üzerinden bir scop alacağım sanırım
uzak doğu malları için ne diyorsunuz ?
mesela atten marka nasıldır 50mhz 1gs sampling olan modelleri var bunlar çinli yalanımıdır yoksa gerçekten 1gigasamling yapıyormudur ?
agilent tektronix fluke alacak param yok uygun maliyetli önerebileceğiniz ne var ? atten, owon, aatech, uni t , aklıma gelen markalar şimdilik bunlar
kullanan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum
Gümrük vergisi ödeyeceğini biliyorsun değil mi =

Mnemonic

şahsi gönderimde çoğu zaman sorun çıkmıyor
ama tabiki belli olmuyor
bir arkadaşım 700 dolara kamera almıştı hiç bir şey ödemedi
ama dediğim gibi bellide olmuyor

AsHeS

Alıntı yapılan: Mnemonic - 15 Haziran 2012, 14:15:52
şahsi gönderimde çoğu zaman sorun çıkmıyor
ama tabiki belli olmuyor
bir arkadaşım 700 dolara kamera almıştı hiç bir şey ödemedi
ama dediğim gibi bellide olmuyor
Ben 120 $ dolara bile ödedim gümrük ödemeyeceğim fikrine kapılma genelde ödettiriyorlar %20 oranında onu da hesaplayarak alırsın ayrıca yanlış hatırlamıyorsam 450 $ şahsi ürün sınırı var üstü ticari sayılıyor haberin olsun diye söylüyorum küçük sürprizlerle karşılaşma diye engel olmak için değil

Mnemonic

bilgilendirme için teşekkürler
zaten benim alacağım ürün 300dolar civarlarında
120 dolar için ne kadar vergi ödedin sana toplam kaça mal olmuştu ?

Erol YILMAZ

Ürün gelirken bu hızlı kargo şirketleri ile gelirse Gümrük hesabına sağlam geçirmeye kalkıyorlar.
Mümkünse PTT ile gelsin kargo.. Gümrük te çıksa, öder geçersiniz.

AsHeS

Alıntı yapılan: Mnemonic - 15 Haziran 2012, 15:31:23
bilgilendirme için teşekkürler
zaten benim alacağım ürün 300dolar civarlarında
120 dolar için ne kadar vergi ödedin sana toplam kaça mal olmuştu ?
42 lira  artı 2-3 lira da kağıt masrafı vardı yanlış hatırlamıyorsam %20 ödediğimi hatırlıyorum çünkü baya araştırmıştım gitmeden önce.

Mnemonic

bildiğim kadarı ile bireysel gönderilerde ve posta yolu ile gelen ürünlerde sorun çıkmıyor
en fazla topkapıya çağırıyorlar derdini anlatıyorsun kullanıcam keyıf ıcın aldım dedınmı salıyorlarmıs. fatura kurum olunca direk vergi cıkıyormus
bakalım denemek için pc tipi logic analisorler var 100usd civarı bir tane onlardan sipariş edeceğim ne olacak

Mnemonic

Arkadaşlar merhaba
pazartesi günü netesin karaköy ofisine gittim kendi ithal ettikleri aatech modelini biraz inceledim
100mhz 1gs/s modeli fiyat olarak oldukça güzel şartlarda veriyrolar.
bu ürünü kullanan oldumu fikri olan varmı ?
kullanan bilen varsa bir yorum yaparsa sevinirim

elektronikevi

Merhaba.
Sample rate ile ilgili biraz açıklama yapmak istiyorum.
Sample rate kelime anlamı olarak sizin sinyalinizin kaç noktada örneklediği. Fourier açılımını incelediğimizde bu konuda bir sinyal için en ideal örnekleme 3 kattır ama bu konuda genelde teknik olarak biz 5 katı olmasını tavsiye ediyoruz. Eğer kare dalga sinyal ölçülecek ise bantwith'in ölçeceğiniz sinyalin min. 3 idealde ise 5 kat olması tavsiye edilir. Bu da maalesef digital osiloskoplar ile birlikte gelen bir problem ama maalesef teknik olarak böyle.

Rigol markasına gelince, evet rigol ün merkezi Çin dedir fakat marka olarak dünyada belli bir kaliteyi yakalamış bir markadır ve gönül rahalığıyla alabilrsiniz.

AA tech'e gelince, Dünyada AA tech diye bir marka yok. AA tech Netes'in kendi kafasına göre verdiği bir marka ve gerçek markası Siglent'tir.
İki ürününde tedariği için benimle irtibata geçebilirsiniz.