C# da UsbLibrary.dll'in kullanımı?

Başlatan Seferi, 19 Haziran 2012, 17:26:23

Seferi

Herkese hayırlı günler. C# da UsbLibrary.dll kullanmak istiyorum ama nasıl kullanacağım bilmiyorum. Örnekleri baya inceledim ama hiçbişey anlamadım. C#'ı detaylı bir şekilde bilmiyorum, ama biraz bilgim var. Bu dll' i referans ettikten sonra çok basit olarak, konsol  ekranına "cihaz bilgisayara takıldı" yazdıran kodu açıklamasıyla yazabilir misiniz?

hll

merhabe kardeşim ilk olarak bu konuda çok detaylı bilgim yok ama bende biraz uğraşmıştım bu usb işiyle biraz uğraştım  tam istediğim programı yazamadığım için en baştan c# öğrenmeyi palnlıyorumbi türlü başlayamadım ama sanaca kısaca bildiğim kadarıyla anlatayım eğer yanlış bilgi verirsem beni düzeltirsiniz ilk olarak c# da usblibrary  kullanmak için tool->choose toolbox items in içinde usblibrary.dll dosyasını at atınca zaten yaptığın projelerde toolbox içinde usbhidport gelicektir ona tıklayıp yaptığın projenin üssüne koyunca zaten kodlarda yapacağın tanımlamalarda hata çıkmaz ama işte gerisini bende bilmiyorum c#hoşuma gidince baştan öğrenmeye kaltım pic tarafını falan bilmiyorum hiç denemedim ama pic ile pc arasında bağlantı tanımlamaların doğruysa sorun çıkmaz diye düşünüyorum şimdiden kolay gelsin kardeşim   

justice_for_all

anathar kelime: dllimport

dll import ederek usblibrary icindeki tum fonksiyonlari kullanabilirsin.
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay